Ferdi Kaza Sigortası

Author

Categories

Share

Ferdi Kaza Sigortası Nedir? Avantajları Nelerdir?

Muhtemel bir kaza sonucu sigortalının vefat ya da sürekli sakatlık risklerini 1 yıl süreyle güvence altına alan sigorta çeşidine, Ferdi Kaza Sigortası denilmektedir. Ferdi kaza sigortası yaptıran kişi için, herhangi bir kaza durumunda tedavi masraflarının karşılanması, sigorta şirketi tarafından üstlenilmektedir. Ferdi kaza sigortasının avantajlı yönlerinden biri de ,ödenen ücrete karşılık elde edilen faydanın daha büyük olmasıdır. İnsan hayatını oldukça güvenli hale getiren bu uygulamalar sayesinde, sigorta ve sigortanın önemi çok daha iyi anlaşılmaktadır. Ferdi kaza sigortası yaptırılarak, tüm risklere karşı önlem alınması mümkündür.Ferdi kaza sigortası yaptırdığınızda, kaza sonucu meydana gelebilecek vefat durumlarında sevdiklerinizin maddi sıkıntı çekmelerini önlemiş olursunuz.

Kaza sonucu oluşabilen kalıcı bir sakatlık durumunda da, yaşayabileceğiniz maddi sıkıntıyı teminat altına alabilirsiniz. Kaza sonucu oluşan hastane masraflarını ve tedavi ücretlerini karşılayabilmektesiniz. Yolda, seyahat sırasında ya da evde hiç akla gelmeyen kazalar oluşabilmektedir. Meydana gelen herhangi bir kaza sonucu ortaya çıkabilecek tedavi masrafları ve mevcut işe devam edememe gibi durumlar, kişiyi sıkıntılı bir hale sokabilmektedir. Kaza ve hasarların meydana gelmesini istemesek de, bunlar için önlem almak adına ferdi kaza sigortası yaptırmak oldukça etkili bir adım olmaktadır. Ferdi kaza sigortası yaptırmak, ortaya çıkabilecek bu durumlar karşısında yaşanılan sıkıntıyı büyük ölçüde çözümleyecektir.

Ferdi kaza sigortası yaptıran kişinin, kaza sonucu hayatını kaybetmesi durumunda ya da sürekli sakat kalması halinde, poliçede yer alan limitlere uygun olarak sigortanın tazminat bedeli olan tutar, menfaat sahiplerine veya kanunen hak sahibi olan kişilere ödenmektedir. Meydana gelebilecek kaza ve ölüm durumlarında, ferdi kaza sigortası yaptıran kişinin eşi, çocukları ve bakmakla yükümlü olduğu tüm kişiler bu haktan yararlanabilmektedir. Kendinizi ve değer verdiklerinizi koruma altına almak için ferdi kaza sigortası yaptırmayı ihmal etmemelisiniz. Sigorta şirketlerinin hazırlamış olduğu poliçelerin detaylarını inceleyebilir, uygun bulduğunuz bir şirket ile anlaşarak sigortanızı 1 yıl süresince hayata geçirebilirsiniz. Bireysel kaza sigortası yaptırmak, kaza, hastalık ve ölüm risklerine karşı her birey için oldukça önemli bir adımdır.

Ferdi Kaza Sigortası Resimleri

Author

Share