Ferah Bir Ev Dekorasyonu İpuçları | Hanımların Dünyası

loading...

Ferah Bir Ev Dekorasyonu İpuçları

Ferah Bir Ev Dekorasyonu İpuçları

Ferah Bir Ev Dekorasyonu İpuçları

Evinizi dekore ederken renklere ne kadar önem veriyorsunuz? Hepsinden önce ferah bir ev için temel renkleri sıralandırırsak şu şekilde; beyaz, açık yeşil ve açık mavinin tonlarını söyleyebiliriz ancak unutmayın ki bu renkler evli bir çift kişinin yatak odası için geçersiz kalabilir aynı zamanda bir kızın özel yatak odasından da bahsediyorsak, daha farklı renkler ön plana çıkar. Peki ya hangi oda için hangi renkler ağırlıkta olmalıdır?

Evinizin bir huzur ortamı yaratması önemlidir bunun için de doğru bir dekorasyonun yanı sıra doğru renklerin de büyük bir önemi bulunuyor. Üstelik renklerin insanın düşünce yapısı üzerindeki olumlu etkilerini pek çok yerde ve farklı araştırmalarda görmüşsünüzdür.

Trend-ferah-ev-dekorasyonu
Mutfak ve Oturma Odası Dekorasyonu Renkleri

Söz konusu bir mutfak ve oturma odası olduğunda önerebileceğimiz renkler aslında belli; beyaz ve tonlarıdır. Kim siyah yada benzer bir tarzda koyu bir mutfakta canlı ve eğlenceli bir şekilde yemek yapabilir ki? Demek ki bizim asıl kaynağımız olan aydınlık, bize mutfakta enerji verir ve aydınlık bir mutfak dekorasyonu en kötü, en küçük, daracık bir mutfakta bile multu olmanızı sağlar. Çünkü şık görüneceği kesindir.

Ferah-ev-dekorasyon-modeli
Oturma odasını da bu anlamda mutfakta ayırmak doğru olmaz. Evin bazen en sakin kitap okuma veya kafa dinleme yeri olan oturması bazen sosyalleşebileceğiniz ve misafirlerinizle, arkadaşlarınızla uzun muhabbetler edebileceğiniz alanlardır. Dolayısıyla bu odada beyaz, açık yeşil tonlarının ağırlıkta olması önerilir.

Ferah-ev-dekorasyonu-model
Yatak Odası Renk Önerileri

Söz konusu bir yatak odası olduğunda, en özel bir şekilde dekore edilebilecek bir oda gün yüzüne çıkar. Bir yatak odası özel bir odadır dolayısıyla eğer bir bayansa gündelik tarzınızı bu odada yansıtabileceği gibi aynı zamanda pembe ve tonlarının ağırlıkta olması mükemmel bir sonuç almayı sağlar.

Ferah Bir Ev Dekorasyonu İpuçları Resimleri

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb