FASHİON WEEK TOKYO İLKBAHAR – YAZ 2016 HİDENORİ KUMAKİRİ BEAUTİFUL PEOPLE

Author

Categories

Share

FASHİON WEEK TOKYO İLKBAHAR – YAZ 2016 HİDENORİ KUMAKİRİ BEAUTİFUL PEOPLE

Tasarımcı Hidenori Kumakiri 1974 yılında Kanagawa – ken eyaletinde Tokyo’da doğdu . 1997 yılında Kültür akademisinin giyim kursunda eğitim aldıktan sonra , ilk önce markalardan topladığı stilleri kendi görüş açısına göre yeniden yorumlayarak piyasaya sürdü 2004 yılında bu olayı bitirip kendi limited şirketinin başına geçti . 2007 yılında ise markasının profili altında kendi tasarımlarını podyumda göücüye çıkarmaya başladı . Günlük hayatın düşüncelerini modaya dönüştürmeyi seven modacı Hidenori sosyal hayatı mümkün olduğunda iyileştirmek yerine her daim iyi olarak düşünmeyi tercih ediyor . Bu da onun ne kadar pozitif eğilimli bir insan olduğunu kanıtlarken tasarımlarındaki dinginlikte bunu destekliyor . Bu güne kadar tasarımlarında açık , koyu gözetmeksizin sakinliği yansıtan her rengi kullanmış yetenekli modacı . Fakat 2016 koleksiyonunda tarzını biraz değiştirerek trendlere ayak uydurmaya karar veren kreatör bu sefer keskin renk geçişleri ile enerjisi yüksek bir koleksiyon ortaya koymuş . Genel anlamda bakıldığı zaman podyumu titreten tasarımlar her kadının vücudunda taşımaktan zevk alacağı türden .
Modellerin çoğunda mistik bir dişilik var . Beggi tarzı siyah pantolon ve üzerine tasarlanan beli dar ama etekleri pileli büstiyer siyahla beyazın romantik dansı gibi . Bu iki parça kıyafeti üzerine giydirdiği uçuş uçuş bir trençle tamamlamış Hidenori Kumakiri . Ayaklardaki önü açık balerin ayakkabı ise tam kıyafet için tasarlamış sanki . Maxi boy ve hiç estetiği olmayan simsiyah elbisenin göğüs kısmını komple açıkta bırakan lazer kesimli model o bölgeye ayrı olarak bir dantel örülmüş hissi uyandırırken baştaki o sihirbaz şapkası ile maskülenlikten uzak ama feminen tarza da pek uymayan bir görüntü sergilerken zarif duruşu ile günlük yaşamın bir parçası olabilecek şekilde tasarlanmış . Bu arada sadece ayakkabıların beyaz seçilmesi arada bir de olsa dikkat dağıtıcı bir form oluşturmuş . Siyahı genellikle , tek başına kullandığı zaman tek parça halinde tasarlayan kreatör maxi boy eteği volanlı sıfır kol ve bol kesim elbise ile naturel bir şıklık oluştururken kulaktaki tek ve büyük küpe ile kıyafetin pozitif enerji alanı olmuş . Ayakkabıların rugan ve erkeksi olması da az da olsa maskülen bir hava yaratmaya çalışılmış . Tam tersi duygular yaratan ince pileli ve ince kumaştan tasarlanmış siyah etek üzerine beyaz çizgilerle cool bir görüntü sergilerken üzerindeki beli komple saran ama altı volanlı beyaz uzun kol bluz ile bir bütünlük oluşturmuş .
İlkbaharı , Yazı koyu renklerle geçirmek biraz zor bu sebepten bembeyaz bir tasarımı daha paylaşırken hemen belirtmekte fayda var ki senenin trend çantaları elde taşınan omuz askısı olmayan , büyük çantalar . Bu bakımdan plaj elbisesi gibi duran etek boyu komple renkli enine çizgilerle motiflenmiş ama üstü sade beyaz kolsuz yuvarlak yakalı midi boy elbise yanındaki beyaz ve büyük çanta ile çok hoş bir kombin olmuş . Ayrıca tasarımın altına spor ayakkabı tercih edilmesi kreasyonun değişik yüzü olmuş .

Author

Share