FASHİON WEEK İSTANBUL 2016 İLKBAHAR – YAZ ÖZLEM KAYA DEFİLESİ

Author

Categories

Share

FASHİON WEEK İSTANBUL 2016 İLKBAHAR – YAZ  ÖZLEM KAYA  DEFİLESİ    

             Özlem Kaya 1995 yılında İstanbul ‘ da doğdu . Mimar Sinan Üniversitesinin Güzel Sanatlar bölümünü bitirdikten sonra altı sene boyunca eşi hakan yıldırım ile birlikte koleksiyon hazırlıkları yaptı . Yurt içinde ve yurt dışında çeşitli defileler ve fuarlarda yer aldı . 2004 yılının Mayıs ayında eşinden iş manasında ayrılarak kendi atölyesinde özgün tasarımlarının peşine düştü . Koleksiyonlarında kurtarıcı formda olduğu elbiseleri daha çok kullanan ünlü modacı , tek parça olarak tasarlamayı sevdiği kıyafetlerin üzerini küçük aksesuarlarla hareketlendirerek tasarlamayı seviyor . Çalışmalarının alt yapısında romantik kadını , dişiliği an plana çıkaran kadını ve güçlü kadını işlemeyi seviyor . Koleksiyonları dışında televizyon dünyasına da oldukça ilginç tasarımlar yaparak bunun ona zevk verdiğini ve bir vizyon kazandırdığını ifade ediyor .
        yarattığı kıyafetlerde daha çok ince kumaşlarla çalışan yetenekli ve bilgili modacı Özlem Kaya İlkbahar /  Yaz modasının hakkını vermişe benziyor . Tasarımları genel anlamda açık renklerden oluşturulmuş  ve ara ara koyu renkler de podyumda göze çarpıyor . Koleksiyonun içeriği daha çok tek parça  yani midi boy elbiselerden oluşmakta . Zaten 2016 modasının renkleri de açık renkler . Etekleri uçuş uçuş elbiselerin yakaları kah spor yaka kah volanlı fırfırlarla süslenmiş ve hareket kazandırılmış olarak podyumda salınırken derin yırtmaçlar değişik aksesuarlarla da mistik bir hava sağlanmış . bu şekilde tasarlanmış elbiselerin altına yüksek ve ince topuklu ayakkabılar tercih edilmesi koleksiyonun dişilik iç güdülerini ortaya çıkarmış . Renklerle diğer modacılar da olduğu gibi çok fazla oynanmamış ama mavi bermuda tarzındaki pantolonun üzerine beyaz çiçekler olarak döşenmiş motifler sayesinde ışıl ışıl bir form elde edilmiş üzerine kullanılan sade düz kesim ve mavi bluz ile hem rahatlık hem şıklık hem de zariflik olarak bir taşla üç kuş vurulmuş . Mayo formunda tasarlanmış mini lacivert şortun üzerine kullanılan lacivert ceketin yakasında ve etek uçlarında kullanılan saten açık ton lacivert ve içine kullanılan şifon şeffaf bluz dişiliğin bir numaralı kanıtı benim dercesine podyumda yürüyen mankeni bile cezbetmiş durumda .
    Gelinlik gibi tasarlanan maksi boy elbiselerin etekleri daha çok şifon kumaştan , bir prenses edasında kadına mükemmeliyet sağlarken üzerine giydirilmiş ceket ya da bolero sarı tonuyla elbiseye canlılık sağlamış . Ayrıca üst parçanın üzerindeki beyaz nakışlar ve uçlarındaki beyaz süsler , elbise ile bir bütünlük içerisinde duruyor . Midi boy elbiseler de yine şifon ve şeffaf tarzda tasarlanmış . Kıyafetin üzerinde sallanan üst parçasında seyrek olarak bırakılmış saçaklar kıyafeti ilginç kılarken ince askıları ile de modayı kendi üslubu ile anlatmış . az mini ve yarı kruvaze belinde kocaman bir düğme ile 1980 modasından küçük bir esinti getiren başarılı modacı Özlem Kaya tam kruvaze midi boy ve önden yırtmaçlı elbisenin üzerine giydirdiği yine gri ama büyük puantiye desenli ceketle geçmişle bu günü birleştirerek harika bir kombin le moda sevenlerin ilgisini çekmeyi başarıyor .

FASHİON WEEK İSTANBUL 2016 İLKBAHAR – YAZ ÖZLEM KAYA DEFİLESİ RESİMLERİ

Author

Share