Farklı Türk Kahvesi Tarifleri | Hanımların Dünyası

loading...

Farklı Türk Kahvesi Tarifleri

Farklı Türk Kahvesi Tarifleri

Kimimiz için her yemekten sonra vazgeçilmezidir, kimimizin bir çikolata eşliğinde keyif içeceğidir; kimilerimiz için ise kitabın yanında en iyi gidendir. Atalarımız da “Bir fincan kahvenin bin yıl hatırı vardır” diyerek önemine vurgu yapmışlardır kahvenin.

Bu yazımızda sizlerle alışıldık sade-orta ya da şekerli Türk Kahvesi tariflerinin dışında alternatif birbirinden lezzetli kahve tarifleri paylaştık.

Bitter Çikolatalı Türk Kahvesi Nasıl Yapılır?

bitter çikolatalı türk kahvesi

Kahvenin yanında ikram edilen bitter çikolatayı kahveye katmayı hiç denemiş miydiniz? 1 tatlı kaşığı kahveye, 1 parça bitter çikolata olacak şekilde ayarlıyoruz kahvemizi. Önce fincanda su ile çikolatayı eritiyoruz. Sonra da kahve ekleyip köpürtüyoruz. Afiyet olsun!

Tarçınlı Türk Kahvesi Nasıl Yapılır?

tarçınlı türk kahvesi

Tarçın pek çok faydası olan bir baharattır. En başta da kan şekerini düzenleyici özelliği gelmektedir. Ayrıca tarçınlı kahve daha zinde hissetmenizi de sağlayacaktır. 1 tatlı kaşığı Türk kahvesine, 1 adet kesme şeker ve 1 çay kaşığı toz tarçın ile yapabilirsiniz. Tüm malzemeleri fincana alıp kısık ateşte bol köpüklü bir kahve hazırlayın kızlar!

Vanilyalı Türk Kahvesi Nasıl Yapılır?

Vanilyalı Türk Kahvesi

Kahvenin o güzel kokusunu daha da artırmak ve damakta kalan güzel bir tat oluşturmak için Türk kahvenizi bir de vanilya ile denemelisiniz. 1 tatlı kaşığı Türk kahvesine 1 adet kesme şeker ve 1 çay kaşığı toz vanilya ile yapabilirsiniz. Malzemeleri cezveye alıp, kısık ateşte köpürtene kadar pişirin. Afiyet olsun!

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Çikolatalı Türk kahvesi nasıl yapılır? | Hanımların Dünyası diyor ki; 18 Aralık 2014 - 17:01

[…] Farklı Türk Kahvesi Tarifleri […]

CEVAPLA

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb