Facebook'ta Küçük Kızlar Nasıl Kandırılıyor! ( Anne Babalar İzleyin ) | Hanımların Dünyası

loading...

Facebook’ta Küçük Kızlar Nasıl Kandırılıyor! ( Anne Babalar İzleyin )

Facebook’ta Küçük Kızlar Nasıl Kandırılıyor! ( Anne Babalar İzleyin )

Yorgo Angelopoulos ismini Twitter kullanıcılarının hemen hemen hepsi tanır. Şimdi sizlere Yorgo’nun yazdığı ve paylaştığı çok anlamlı bir içerik paylaşmak istiyorum. Videoyu izledikten sonra günümüzün en tehlikeli iletişim aracı sosyal medyanın çocuklar üzerindeki zararlarını anlayacaksınız.

İşte Yorgo Angelopoulos Der ki;

Hayatımızın her anını teknoloji kapladı. Çocuklarımız eskiden sokaklarda oyunlar oynarken, artık bırakın o oyunları oynamayı, o oyunların adını bilenler bile yok. Teknoloji bir yandan hayatımıza girerken, hayatımızdan neleri alıp götürdüğünün kimse farkında değil. Ta ki başımıza böyle bir olay gelip, gerçekler yüzümüze tokat gibi çarpılana dek.

Şimdi soruyorum size;

Hangimizin çocuğunun akıllı telefonu yok? Hangimizin çocuğunun bilgisayarı yok? Hangimizin çocuğunun sosyal medyada hesabı yok? Bu zamanda facebook hesabı olmayan kaç kişi tanıyorsunuz hayatınızda. Bir, iki, üç? Bir elin parmakları kadar yok değil mi? Öncelikle şunu hatırlatayım, dünya genelinde çocuk gelin sayısında rekor seviyesindeyiz, pedofili açısından söylememe gerek yok, her gün bu ülkede neler yaşanıyor haberlerde görmekten bıktık. Hepimiz böyle insanlarla aynı ülkede aynı havayı soluduğumuz için yaşadığımız her güne lanet eder hale geldik. İşte bu videoyu iyi izleyin ki, bazı şeyler başımıza gelmeden önlem almasını bilelim.

Kahramanımızın adı, Coby Persin. Bir pedofilinin bir çocukla sosyal medyayı kullanarak buluşması ne kadar kolaydır? Diye bir soru soruyor ve bunu herkese göstermek için bir çalışma yapıyor. Facebook’ta 15 yaşında bir çocuğun fotoğraflarını kullanarak sahte bir hesap açıyor. Ve ailelerinin izni olan 12,13,14 yaşlarında 3 kıza arkadaşlık isteği gönderir. Devamında 3-4 gün boyunca bu kızlarla konuşur ve bir buluşma günü kararlaştırılır. Ve sonrasında Coby aynen şöyle der; Bu videoyu şok edici bulduk ve herkesin izlemesi gerektiğini düşünüyoruz. Sonuna kadar izleyin diye de herkese not düşer. Bu videoda öğrendiklerimizle arkadaşlarınızı ve ailenizi bilgilendirin der.

İşin ilginç tarafı ikinci buluşmadaki kızın babası, aynı anda bunu kurgulayan Coby ile beraber. Kız 12 yaşında ve ancak babam uyuduktan sonra sizinle buluşabilirim diye mesaj atıyor. Ve kızın babası, umarım bu mesaja cevap vermez diyerek dua ediyor. İşte işin ciddiyetini kavrayabiliyor musunuz? Biz çocuklarımızı ne kadar masum bilirsek bilelim ama illa ki bilmediğimiz şeylerde oluyor değil mi.. Neyse lütfen videoyu sonuna kadar izleyin. Umarım tehlikenin ne kadar büyük olduğunun farkına varırsınız.

İşte o video;

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb