Evlilik Duası | Hanımların Dünyası

loading...

Evlilik Duası

Evlilik Duası

Evlilik Duası

Evlilik duası için birçok din adamı birçok ayet ve sure ile tavsiyelerde bulunmakta ve yol göstermektedir. Fakat burada göz ardı edilemeyecek durum inanarak yapılan her duanın Allah katında kabul göreceğidir. Bir kişi bile bile yanlış yolda yürürken evlilik duası okuyup ta evlenemediğinden şikâyet ediyorsa zaten yanlışı en başta yapıyor demektir. Evlilik duası ile ilgili sorulan ve danışılan birçok konunun ortak noktası sabırla bekleyip te bir türlü istediği evliliği yapamayanların buluşma noktası olduğu görülmektedir. Bir kişi kalbinden inanarak dua ediyorsa bilmelidir ki elbet bürgün duaları kabul olacak ve istediğine kavuşacaktır. Bunun için değişik varyasyonlar denemesine veya kalbini bozmasına gerek yoktur. Evlilik duası olarak tavsiye edilen ayetler Kuranı Kerimde yer alan sure ve ayetlerden oluşmaktadır. Allah zaten doğru yolu kutsal kitabımızda bizlere göstermiştir önemli olan inancımızın tam ve doğru yönde olmasını sağlamaktır.

Evlilik Duası ile İlgili Sorulan Sorular Bu konuda ilk göze çarpan sıkça sorulan sorular arasından bir gencin din adamına yönelttiği soru olmaktadır. Hocam annem benim fikrimi almadan taliplerimi geri çeviriyor. Fakat annemin kalbini kırmamak için karşı çıkamıyorum ve yaşım ilerledikçe huzursuz oluyorum. Sevdiğim kişi ile evlenebilmek için çok dua ettim çaba harcadım ama olmadı. Ayrıca taliplerimde gün geçtikçe azalmaya başladı çaresizliğim gittikçe yükseliyor. Yaşım fazla ilerlemeden bir yuva kurup muradıma ermek istiyorum. Bu konuda sizlerin tavsiye edeceği evlilik duası var mı? Hocanın bu soru karşısındaki cevabı gayet mantıklı ve akla yatkın bir tavsiye niteliğinde olduğu görülmekte. Bazı din adamı olarak bilinen kişiler olayı abartarak tamamen kazanç kaynağı haline getirerek insanların bu zayıflıklarından yararlandıkları olmaktadır.

Evlilik duası için sorulan soruya hocanın cevabı: bu konu ile ilgili birçok yorum ve dua listesi internet ortamında mevcut olmasının yanında ben size tavsiye edeceğim konu tamamen sevgili peygamberimizin bu konudaki söylemiş olduğu sözleri ve tavsiyeleri olacaktır. Bu dua peygamberimizin çevresindekilere tavsiye ettiği ve öğrettiği bir dua olmaktadır. Sizlerin en kısa sürede hayırlı bir evlilik yapmanız dileği ile sunacağımız bu tavsiye tamamen peygamberimizin tavsiyesi olmaktadır. Faydasını göreceğinizden emin olabilirsiniz. Fakat öncelikle umudunuzu asla yitirmemeli ve isyan etmemelisiniz. Allah bu konuda asla kullarını çaresiz bırakmayacaktır. Ömür boyu mutlu ve mesut bir hayat geçirmenizi diliyorum. Peygamber efendimizin duasına geçmeden önce burada dikkat edilmesi gereken; hoca sorulan soru karşısında tamamen nezaketini ve inancını kaybetmeden tavsiyelerde bulunmaktadır. Kesin olarak bu duayı okursanız yarın evleneceksiniz dememektedir. İşte bu tarz tavsiyeler doğru ve mantıklı çözüm yollarını ortaya çıkarırken bazı menfaat icabı bu işlere soyunanlar yanlış yolları tavsiye etmektedir. Bu nedenle çaresizliğiniz karşısında bir de elinizdekinden olmamak için dikkatli davranmalısınız.

Evlilik duası için peygamber efendimizin duası: Allah’ım sen her şeyi yaratan her şeye gücü yeten ve her şeye hükmedensin. Benim kulun olarak hiçbir şeye gücüm yetmez. Sen her şeyi bilirsin fakat ben her şeyi bilmem. Gizli olanı görünmeyeni en iyi sen bilir sen görürüsün. Ben bilmem ve göremem. Eğer düşündüğüm kişiyi dinim ve dünya halim ve ahiret alemim için bana uygun görüyorsan, kaderim olarak görüyorsan o kulunu bana beni o kuluna nasip et Allah’ım. Eğer senin takdirin karşısında o kişi kaderim değil ise sen en doğrusunu bilensin. Dinim ve dünyalığım için ve aynı zamanda ahiretim için bir başka kulunu uygun görüyorsan doğru kişiyi bana nasip et Allah’ım. Bu iki kuluna Murad eyle Allah’ım. Evlilik Duası için Esma Şerif Duası Uzun zaman beklediniz ve evlenmediniz ise her gün Ya Baki, Ya cemil, Ya Ve Hud, Ya Habib ismi şerifleri bol miktarda zikrederek kalbinizi sadece Allah’a yönelterek dua ederek hayırlı kısmetinize ulaşabilirsiniz. Evlilik Duası Türkçe Okunuşu Allah’ım bizlere hanımlarımız ve çocuklarımız için gözlerimizin nuru olabilecek en iyi kişiler ihsan ve nasip et. Bizleri takva sahiplerine karşın imam ve kılavuz kıl yarabbi.

loading...
Etiketler:

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb