Eve Enerji Veren Renkler | Hanımların Dünyası

loading...

Eve Enerji Veren Renkler

Eve Enerji Veren Renkler

İnsanı psikolojik olarak etkileyen renklerin, hayatımızda önemi de büyüktür. Yapılan bilimsel araştırmalar sonucunda insanların renkler karşısında kayıtsız kalmayıp etkilendiği otaya çıkmaktadır. Hatta birçok marka amplemlerinde de bu renklerin anlamlarını kullanırlar. Peki yaşam alanlarımızda renkleri nasıl şekilde tercih etmeliyiz?

Yeşil ve Sarı Mutluluğun Şifresi:

Yapılan araştırma sonucunda yeşil ve sarı rengin büyüklerde mutluluk verdiği saptanmıştır. Etrafınıza baktığınızda yeşil ve sarı renkleri görmek enerji vermektedir. Örneğin; ağaçların yeşilinin bol olduğu mekanlarda ferahlarız. Kendimizi daha dinç hissederiz. Aynı şekilde yeşil renkte canlı olması ile enerjik bir yansıma verir. Mekanlarımızda da sarı ve yeşil rengin hangi tonları sizi mutlu ediyorsa o renkleri kullanınız. Çocuk odasında sarı renk kullanılabilir. Oturma odasınında gözünüze bir doğayı yansıtması istiyorsanız yeşil tonlar tercih edilebilir.
 Kırmızı ve Menekşe Moru Enerji Veriyor
Bu renkler enerji vermenin yanında insanlara başarı ve hırs veren renkler arasındadır. Cinsel arzuyu da artıran bu renkleri mutfağınızda kullanmayın deriz. Nedenine gelince yemek yemeği çok seven biri iseniz, kırmızı renk iştahınızı daha da artıracaktır. Daha çok salonda, antrede ya da oturma odasında tercih edebilirsiniz.

Huzur ve Sakinlik için: Mavi

Mavi renk denilince aklımıza gökyüzü gelir. Huzur verir, sonsuzluk taşır. Ayrıca gökyüzüne bakınca şöyle rahatladığımız hissederiz. Güven veren bir renktir. Maviyi özellikle oturma odası için öneriyoruz. Eve gelen misafirlerinize güven verici bir renk olacak hem de evde huzur hissedeceksiniz. Hatta objelerde de mavi ve tonları tercih edilebilir.

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb