Evde Yapabileceğiniz Sivilce Maskeleri

Author

Categories

Share

Cildinizde oluşan sivilcelerden sonra sivilce izi kalmışsa bunların giderilmesi için esas çözüm profesyonel tedaviler görmektir. Ancak yüzeysel hafif izlerde veya kişinin maddi olarak tedaviyi karşılayamayacağı durumlar evde yapılabilecek maskeler ile sivilce izlerini azaltmak ve pürüzsüz bir cilde kavuşmak mümkündür.

Sivilce izi nasıl giderilir?

Yüzünüzde sivilceler yeni çıkmış ise iz bırakmadan evvel yulaf unu ile önlem alabilirsiniz. Yulaf ununu bal ile karıştırıp sivilcelerin üzerine sürün ve 10 dakika kadar bekletip ılık su ile temizleyin. Yulaf ununda bulunan kızarıklık giderici ve yatıştırıcı özellikler faydalı gelecektir. Ayrıca yulaf unu ile yoğurdu kullanarak da başka bir faydalı maske yapabilirsiniz. Bir kap yoğurdu yulaf unu ile karıştırıp yüzünüze uygulayın. 20 dakika kadar sonra ılık su ile temizleyin. Bu maskenin etkili olabilmesi için doğal ev yoğurdu kullanmanızı öneririm.

Cildi geren ve rahatlatan etkisi nedeniyle yumurta akını da kullanabilirsiniz. Haftada bir kez düzenli uygulamanız faydalı gelecektir. Eğer sivilceli bir cildiniz varsa yumurta akını pirinç unu ile karıştırıp az bir miktar da tarçın ekleyip bu maskeyi uygulayabilirsiniz. Pirinç unu cildinizi beyazlatırken, tarçın da kan dolaşımını artırıcı etki gösterir ve çok daha sağlıklı bir cildiniz olur.

Author

Share