Evde Yapabileceğiniz Güneş Kremi Tarifleri…

Author

Categories

Share

Yazın, güneşin zararlı etkilerinden korunmak için sadece raflarda gördüğümüz güneş kremlerini kullanmak zorunda değiliz! Bu makalemde yazdığım tarifler ile güneş kreminizi kendiniz yapabilir ve güneşin zararlı etkilerinden kendinizi rahat bir şekilde koruyabilirsiniz
El yapımı güneş kremi tariflerimize başlıyoruz!

İhtiyacımız olan malzemeler; kakao, fındık ve badem yağı kremimize yumuşak bir kıvam verecek gliserin.

Kakao, fındık ve tatlı bademin yağlarını birer tatlı kaşığı olacak şekilde biraz gliserinle karıştırıyoruz. Karışım yumuşak bir krem kıvamına gelene kadar gliserin eklemeye devam ediyoruz. Kremi, ağzı kapalı bir kapta ve güneş görmeyen serin bir yerde saklamaya özen gösterin. Hazırlamış olduğunuz kremi güneşe çıkmadan yarım saat önce vücudunuza uygulayabilirsiniz. Böylelikle güneşin zararlı etkilerini sizden kaçacak!

Kakao yağı, fındık yağı, havuç yağı, gliserin yağı, badem yağı ve ozon yağımız hazırsa diğer tarifimize geçiyoruz!

Derin bir kap içine tüm yağlardan birer tatlı kaşığı koyuyoruz. Ozon yağının iki kaşık olmasına dikkat ediyoruz. Eğer yoğun bronzluk istiyorsanız havuç yağını da iki tatlı kaşığı kullanabilirsiniz. Tüm bu yağları kullanışlı bir sprey kutusuna koyarak gönül rahatlığıyla plajlara koşabilirsiniz.

Evinizde havuç, karanfil, susam ve zeytin yağı varsa tarifimize başlayalım

İki adet havucu rendeliyoruz. Havuçların üzerine çıkacak kadar zeytinyağı ve susam yağı döküyoruz. Kremimizin güzel kokması için de içine karanfil ekliyoruz. Daha sonra bu karışımı bir kavanoza ya da boş bir sprey kutusuna koyuyoruz. İşte bu kadar!

Güneş kreminizin koruyucu etkisini çoğaltmak isteyenler için de bir tarfimiz var!

Üç soğan kabuğunu bir su bardağı suyun içinde kaynatıyoruz. Daha sonra suyunu iyive süzüp yrı bir kaba alıyoruz. Bu suyun içerisine iki tatlı kaşığı badem yağı, susam yağı, kako ve bir tatlı kaşığı havuç yağı ilave ediyoruz. İşte kremimiz hazır!

 

Author

Share