Evde Saç Rengi Açma İşlemi Nasıl Yapılır

Author

Categories

Share

Evde Saç Rengi Açma İşlemi Nasıl Yapılır

Üzülerek söylemek isterim ki kuaförlerde saçlarınıza uygulattığınız onlarca kimyasal hem saçlarınızı hem de cebinizi yıpratıyor. O saçları toparlamak bazen uzun yıllar alabiliyor. Esmer bir bayansınız ama saç renginizi daha açık tonlarda istiyorsunuz. Kimyasallar ile saçlarınıza zarar vermek istemiyorsunuz. O halde, evde saç rengi işlemi nasıl yapılır? Bu işlemleri denemek hem daha ucuz hem de daha kolay. Fakat unutmadan söyleyelim, uygulayacağınız her bitkisel yöntem doğal saçlarınız için olmalı. Boya ile elde edilmiş koyu renk saçları açmak için kimyasallardan başka yollar pek de faydalı olamıyor. O nedenle saçlarınız boyalı değilse bitkisel yöntemleri denemenizde bir sakınca yok. Evde Saç Rengi Açan Bitki Türleri Bunların hepsinin kullanım şekilleri farklı. Bu nedenle bitki adını verirken açıklamasını da yapmak gerekiyor. Yüzyıllardır saç rengi açıcı olarak bilinen papatya bu bitkilerin başını çekiyor. Kullanmak için papatyanın suyunu kaynatın ve kaynamış suyun içine bir avuç dolusu papatya atın. Suyun miktarı üç litre kadar olabilir. Demlenen papatya çayı soğuduktan sonra saçlarınızı banyoda bu su ile yıkayın. Saç diplerine özellikle yedirmek için yirmi dakika masaj yapın. Ayrıca papatya çayının sakinleştirici etkisi olduğunu da unutmayın. Baş ağrınıza da iyi gelebilir. Fakat bu işlemleri yazın yapmanız gerekecek. Çünkü papatya çayı ile saç diplerinizi iyice ovduktan sonra güneşte en az yirmi dakika beklemeniz gerekiyor. Güneşin çok yoğun olmadığı bir saati tercih ederseniz daha iyi olur. Saç Renginizi Limon İle Açın Evde saç rengi açma işlemi nasıl yapılır? Ne ile yapılır? Bu işlem için eczanelerde satılan bitkisel kürler de var. Ama daha doğal olsun derseniz limonu tavsiye ederim.

Doğal saç rengi açma yöntemleri arasında papatyadan sonra ikinci sırada gelir. Bir sprey şişesinin çeyreğini taze sıkılmış limon suyu ile doldurun. Geri kalan kısmına su doldurup iyice çalkalayın. Bu karışımı kafa derisi ıslanmayacak şekilde saçlarınıza sıkın. Karışımı güneşin çok dik olmadığı bir saatte uygulayın. Çünkü yine yarım saat kadar güneşte bekledikten sonra bu karışımı kafanızda en az iki saat kadar bekletmeniz gerekiyor. Asedik içeriğinden dolayı cildiniz ile temas ettiğinde güneşe çıkmamaya çalışın. Kızarıklık ve kabarmalar olabilir. Bir küçük püf noktasına daha değinecek olursak; limonlu su saçlarınızın kurumasına neden olur. Bu nedenle kullanmadan önce ve kullandıktan sonra saç bakım yağı ile masaj yapın. Bu şekilde hem limonun hem de bakım yağının etkisi ile saç renginiz açılmakla kalmayacak, saçlarınız da muhteşem bir parlaklığa kavuşacak.

Bal İle Saç Rengi Nasıl Açılır? Evde saç rengi açma işlemi nasıl yapılır? Sorusunun en güzel cevaplarından bir tanesi de baldır. Doğa ananın biz insanoğluna sunmuş olduğu en büyük nimetlerden bir tanesi olan bal mucizevi bir ilaç olmaktan gayrı aynı zamanda muhteşem bir saç açıcıdır. Bir yemek kaşığından biraz fazla balı saç kreminiz ile karıştırın. Banyodan sonra saçlarınıza sürdüğünüz saç kremini sekiz on saat kadar saçlarınızda beklettikten sonra yıkayın. Ya da farklı bir yöntem olarak saçınızı bone ile kapatıp yatın ve sabah yıkayın. Saçlarınızın hem yumuşadığını hem de renginin açıldığını gözleriniz ile göreceksiniz.

Bira İle Saç Açma Yöntemi Çok tasvip ettiğim bir yöntem olmasa da bira iyi bir saç açıcı olarak kullanılabilir. saçlarınızı bira ile ıslattıktan sonra güneşte bir saat kadar beklemeniz ve saçlarınızı yıkamanız gerekiyor.

En İyi Yöntemlerden Biri C Vitamini Eczanelerde tabletlerini satıldığı C vitaminlerinin iyi bir saç açıcı olduğunu biliyor musunuz? İki ya da üç adet C vitamini tabletini ezerek şampuanınıza karıştırın. Bu karışım ile saçlarınızı yıkayarak on ya da on beş dakika kadar bekleyin. Sonra saçlarınızı durulayın. Bir kaç yıkamadan sonra saç renginizin açıldığını gözleriniz ile göreceksiniz. Hatta saçlarınıza bakım yapmak istiyorsanız, eczanelerde çocuklar için satılan vitamin şuruplarından satın alarak bir yemek kaşığı şampuanınıza karıştırabilirsiniz. Saçlarınız bu sayede gür ve hacimli olacaktır. Ayrıca saç deriniz daha sağlıklı olacaktır.

Zeytin yağı Mucizevi Bir Saç Açıcı Yemeklerde ve salatalarda bolca kullandığımız zeytin yağının hem vücuda hem cilde hem de saçlara muhteşem faydaları olduğu gibi, aynı zamanda da çok iyi bir saç açıcı olarak doğal saç bakım ürünleri arasında yer alıyor. Zeytin yağı ile saç derisine banyodan sonra masaj yaparak yirmi dakika beklerseniz saç derinizdeki döküntüler, egzama, kepek gibi sorunlardan kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Saçlarınız zeytin yağı sayesinde daha çabuk uzar. Ayrıca zeytin yağını tüm saçınıza sürüp güneşte bir saat beklerseniz saç renginizin en az üç ton açıldığını da fark edeceksiniz.

Saç Rengi Açmanın Püf Noktaları Yukarıdaki yazımızı dikkatli bir şekilde okuduysanız tüm yöntemlerdeki en önemli püf noktasının güneşte beklemek olduğunu fark etmişsinizdir. Fakat bu güneşte bekleme sürelerini iyi ayarlamanız gerekiyor. Çünkü yazın güneş ışınlarının dik geldiği saatlerde çıkıp güneşte beklerseniz kafanıza güneş geçer. Sadece bu kadar da değil tabi… Hangi saatte güneşe çıkarsanız çıkın özellikle yüzünüze ve gerdanınıza mutlaka güneş kremi sürün. UV ışınlarından korunmak için bu gerekli. Saçlarınızı güzelleştirirken cilt güzelliğinizden olmayın. Hatta eğer güneş kreminiz yoksa yüzünüze yoğurt sürün. Saçlarınıza yapacağınız her işlemden önce saçlarınızı saç dipleriniz ile birlikte friksiyon yaparak yıkayın. Saçların temiz olması, işlemlerin daha kolay olmasını sağlayacaktır. Ayrıca size belirtilen sürelerden fazla beklemeyin. Saçlarınız daha fazla açılsın diye beklerken güneş nezlesi, saç nezlesi olabilirsiniz. Adı Pek Duyulmamış Bir Bitki Ravent İle Saç Açma Ravent bitkisi adı pek duyulmamış, aktarlarda da kolay bulunan bir bitki değildir. Bu nedenle bulmanız biraz zor olabilir. Kullanım şekli tıpkı papatya gibidir. Etkisi kanıtlanmış bir yöntem değil ama kullananlar sonuç aldıklarını söylüyorlar. En azından kimyasal ürünleri denemekten çok daha iyidir diye düşünüyorum.

Kimyasal Maddeler İle Saç Açma İşlemi Nasıl Yapılır? Kimyasallar fazla kullanıldığında ve fazla bekletildiğinde saçınızda geri dönülmez sorunlar doğurabiliyor. Bu sonuçlar ile karşılaştığınız zaman benim gibi saçlarınız uzadıkça uçlarından kestirmeden kurtulamıyorsunuz. Örneğin Oreal. Bu ürünü kullandığınız zaman ki tavsiyem kuaförünüzün yapması, saçınızda en fazla yirmi dakika bekletin. Fazla beklediğinde saçlarınız lastik gibi uzuyor. Yıkadıktan sonra kuruttuğunuz zaman çubuk kraker gibi kırılıyor. Saçlarınızı taramaya korkarsınız. Bir de Oreali kullanacağınız zaman saçlarınızın iki gün önce yıkanmış ve hafif yağlanmış olması gerekiyor. Diğer bir kimyasal olan hidrojen peroksit de aynı şekilde kullanılıyor. Zaten eğer röfle boyası kullanırsanız içerisinde bu maddeden bulunduğunu görürsünüz. Bir de eczanelerde ilaç şişesi içinde satılan oksijen var. Yine de size tavsiyem bu ürünleri tek başınıza kullanmayı denemeyin. Çünkü yanlış bir kullanım farklı sonuçlara yol açabiliyor. Hele ki göz ve yüz ile temas ederse küçük çaplı tahrişlere yol açabiliyor. Evde yapacağınız saç açma işlemi mümkün olduğunca doğal yöntemler ile olmalı. Bu yöntemler içerisinde cildinize veya saçlarınıza zarar verecek bir uygulama ya da madde yok.

Author

Share