Evde Lazer Epilasyon İçin Çok Önemli Tavsiyeler | Hanımların Dünyası

loading...

Evde Lazer Epilasyon İçin Çok Önemli Tavsiyeler

Evde Lazer Epilasyon İçin Çok Önemli Tavsiyeler

Evde Lazer Epilasyon İçin Çok Önemli Tavsiyeler

evde-lazer-epilasyon-yapmak

Evde lazer epilasyon için çok önemli tavsiyeler olarak verilen bilgiler özellikle bayanların dikkat etmesi gereken konular arasında yer almaktadır. Epilasyon yöntemi özellikle vücutta görünen bölgelerde ortaya çıkan tüylerin yok edilmesinde kullanılan ağrısız ve acısız bir yöntemdir. Buna alternatif olan ip, cımbız ve ağda yöntemleri tüylerin deriden ayrılması esnasında büyük bir acı verdiğinden ve cilt yapılarındaki farklı doku etkileşimleri sonucunda deri tahrişlerinin ortaya çıkmasına sebep olduğundan tüylerin yok edilmesinde son günlerde lazer epilasyon yöntemi yaygınlaşmış durumdadır. Son günlerde yaygın bir şekilde kullanılan lazer epilasyon yöntemi yakın zamana kadar güzellik merkezlerinde cilt bakımı ve epilasyon yöntemi olarak kullanılırken günümüzde gelişen teknoloji sayesinde bu tür aletler evlerde de lazer epilasyon yapılabilmesine olanak sağlamaktadır.

evde-lazer-epilasyon-icin

Evde lazer epilasyon için çok önemli tavsiyeler öncelikle bilinmesi gereken lazer epilasyon yönteminin kullanılmadan önce lazer ışınlarını vücut yapısında oluşturabileceği yan etkilere tedbir amaçlı bir doktora danışmak uygun olacaktır. Çünkü her vücut yapısı dışarıdan verilen ışın dahi olsa etkilere ters tepki uyandırarak buna bağlı olarak şiddetli ağrı, tüy dönmesi, şiddetli kaşıntı, deride yanma ve kızarıklık belirtisi ile alerjik etkiler ortaya çıkmaktadır. Bundan dolayı öncelikle tam teşekküllü bir sağlık kuruluşunda gerekli testleri yaptırmak özellikle alerji testi yaptırmak bu sonradan ortaya çıkacak sıkıntıların önceden tespiti için doğru bir davranış olacaktır. Evde lazer epilasyon için çok önemli tavsiyeler olarak sıralanabilecek en önemli hususlar lazer epilasyon yöntemini evde veya herhangi bir güzellik merkezinde uygularken en verimli sonucu almakta destek sağlayacaktır.

evde-lazer-epilasyon-yapmak

Bunlar; Lazer epilasyon işlemini uygulamadan önce vücutta çıkmış olan ve hoş görünüm vermeyen tüyleri makasla veya diğer kısaltma için kullanılacak jiletle 3 gün öncesinden temizlemek ortaya çıkacak acıyı hafifletmek acısından faydalı olacaktır. Kısaltılmış olan tüyler üzerine uygulanan lazer epilasyon işlemi tüy köklerine etkisi sırasında daha az acı vererek yapmış olduğunuz hazırlığın faydasını göreceksiniz. Lazer epilasyon öncesinde ağrıları hafifletmek için ağrı kesici nitelikte olan ilaçlardan 30 dakika önce almak işinizi kolaylaştıracaktır. Evde lazer epilasyon için çok önemli tavsiyeler olarak ilk lazer epilasyon işleminizi hafta sonuna denk getirmeniz deri üzerinde oluşabilecek kızarıklıkların dışarıya çıkmadan bir gün içinde atlatmanız da yararlı olacaktır.

evde-lazer-epilasyon-icin

Lazer epilasyon yapıldığı süre içerisinde bir gün sonunda tüyler yeniden canlanarak tekrar belirmemesi için 2 gün tekrarlanmalıdır. Lazer epilasyon cihazı işlem sırasında vücuda 90 derece acıyla tutularak yavaş hareketlerle tüylerin tamamını almasını sağlanmalıdır. Evde lazer epilasyon için çok önemli tavsiyeler alanında bir diğer nokta vücut simetriğine göre lazer epilasyon cihazının kendi titreşimi ile yön değiştireceği dikkate alınarak sürekli izlenmelidir. Lazer epilasyon sonrasında tüy dönmelerini önlemek için ılık su ile duş alınmalı, yumuşak kese ile lazer epilasyon uygulanan bölgelere masaj yapılmalıdır. Ayrıca hassas ciltler için losyon kullanımı uygun olacaktır.

evde-lazer-epilasyon-nasil-yapilir

Evde Lazer Epilasyon İçin Çok Önemli Tavsiyeler Resimleri

evde-lazer-epilasyon-aletievde-lazer-epilasyon-icin-tavsiyelerevde-lazer-epilasyon-aletievde-lazer-epilasyonevde-lazer-epilasyonevde-lazer-epilasyon-icin-onemli-tavsiyelerevde-lazer-epilasyon-icin-tavsiyelerevde-lazer-epilasyon-icin-onemli-tavsiyelerevde-lazer-epilasyon-icin-cok-onemli-tavsiyelerevde-lazer-epilasyon-icin-cok-onemli-tavsiyeler

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb