Evde Kolaylıkla Hazırlanabilecek Cilt Bakım Maskeleri | Hanımların Dünyası

loading...

Evde Kolaylıkla Hazırlanabilecek Cilt Bakım Maskeleri

Evde Kolaylıkla Hazırlanabilecek Cilt Bakım Maskeleri

Evde Kolaylıkla Hazırlanabilecek Cilt Bakım Maskeleri

 

 

Cildini seven ve cildine bakım yapan her bayan cildinde en ufak bir sivilce,kuruluk ya da yağlanma gibi çeşitli şekillerde cildinde hoş olmayan bir durum hissettiğinde cilt bakım maskelerine sarılır. Bunun için evde kolaylıkla hazırlanabilecek cilt bakım maskeleri hemen imdada yetişir. Birçok cilt bakım kürü hem çok az malzemeyle yapılır, hem de yapımı oldukça kolaydır. Kısacası çok çok pahalı kremler satın almak yerine aslında cilt bakım uzmanlarının da evde kolaylıkla hazırlanabilecek cilt bakım maskeleri tarifleri uygulanabilir. Evde Kolaylıkla Hazırlanabilecek Cilt Bakım Maskelerine Örnekler

1. Cilt Bakım Maskesi Gerekli Malzemeler 1 çay kaşığı kadar bebe yağı 2 yemek kaşığı kadar da mayonez Hazırlanışı Öncelikle bir kabın içerisinde yukarıda sayılan iki malzeme güzelce karıştırılır. Daha sonra hazırlanmış olan bakım maskesi yüz,boyun, sert dirsek ve dizlere yavaş yavaş uygulanır. Yaklaşık olarak 20 dakika kadar bekletildikten sonra ciltteki maske ılık suyla güzelce bir yıkanır ve ardından durulanır. Bu maske kuru cilde sahip bayanlar için geçerli bir maskedir. Cilde esneklik ve yumuşaklık kazandırma k için bu maske uygulanabilir. Hem malzeme sayısı çok azdır, hem de evde kolaylıkla hazırlanabilecek cilt bakım maskeleri arasında yapımı en kolay olan maskelerden biridir.

2. Cilt Bakım Maskesi Gerekli Malzemeler Yarım limonun suyu 1 tane yumurtanın beyazı Hazırlanışı Öncelikle bir kabın içerisinde 1 tane yumurtanın beyazı konur. Ardından yarım limonun suyu eklenir.Yaklaşık olarak 3 dakika boyunca bu yumurta beyazı ile yarım limonun suyu güzelce bir çırpılır. Daha sonra hazır hale gelen bu maske gözlere gelmemesine dikkat edilerek yüze masaj yaparak uygulanır. Yaklaşık olarak 30 dakika kadar ciltte bekletilen maske 30 dakikanın ardından ılık suyla güzelce bir yıkanır ve sonra da durulanır. Bu maske cildi sıkılaştırmak amaçlı uygulanan bir tariftir.

3. Cilt Bakım Kürü Gerekli Malzemeler 1/2 adet salatalık ( salatalık kıyılacak) 1/2 adet avokado (avokado kıyılacak) 1 tane yumurtanın beyazı 2 tatlı kaşığı kaşığı süt tozu Hazırlanışı Öncelikle tüm malzemeler blender içerisine konulur. Blender içerisinde macun kıvamına gelene kadar da karıştırılır. Macun kıvamına gelen ve hazır hale gelmiş bulunan bu maske bir kabın içerisine konur. Ardından yüz ve boyun bölgesine yavaş yavaş, dairesel hareketlerle ve masaj yapmak suretiyle uygulanır. Yaklaşık olarak 30 dakika kadar ya da kuruyana dek bekletildikten sonra da soğuk suyla güzelce bir yıkanır ve sonra da durulanır. Bu maske canlandırıcı maskeler arasındadır. Yani cildi canlandırmak ve daha sağlıklı bir görünüme kavuşturmak için uygulanan bir maskedir.

4. Cilt Bakım Maskesi Gerekli Malzemeler 1 tane olgunlaşmış, kabukları soyulmuş ve çekirdekleri çıkarılmış şeftali 1 tane yumurtanın beyazı Hazırlanışı Öncelikle bir bir kabın içerisinde şeftalinin kabukları soyulur ve çekirdekleri çıkartılır. Yani şeftali, bu maske içerisinde kabukları soyulmuş ve çekirdekleri çıkartılmış şekilde kullanılır. Ardından kabukları soyulmuş ve çekirdekleri çıkartılmış olan şeftali parçalara ayrılarak blender içerisine konulur. Daha sonra 1 tane yumurtanın beyazı da blender içerisine aktarılır. Bu iki malzeme macun kıvamına gelene dek ya da yumuşayıncaya kadar blender ile karıştırılır. Bu malzemeler iyice yumuşadıktan sonra blenderden alınıp bir kabın içerisine aktarılır. Sonrasında karışım, yüz bölgesine yavaş yavaş ve dairesel hareketlerle masaj yapmak suretiyle uygulanır. Yaklaşık olarak 30 dakika kadar ciltte bekletilen bu maske, 30 dakikanın ardından soğuk suyla güzelce bir yıkanır ve durulanır. Bu maske cildi sıkılaştırmak amaçlı uygulanan bir maskedir.

 

5. Cilt Bakım Maskesi Gerekli Malzemeler 1/4 yani çeyrek fincan esmer şeker Bebe yağı Hazırlanışı Bir kabın içerisine çeyrek fincan ölçüsünde esmer şeker konulur. Ardından bebe yağı da ilave edildikten sonra bu iki malzeme macun kıvamına gelene kadar karıştırılır. Daha sonra bu karışım ile el yıkar gibi eller ovalanır. 1 dakika kadar bu ovalama işlemi yapılır ve sonra da eller ılık suyla yıkanır. Elleri yumuşatmak amaçlı uygulanan bir maskedir.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb