Evde Diş Beyazlatma | Hanımların Dünyası

loading...

Evde Diş Beyazlatma

Evde Diş Beyazlatma

Evde Diş Beyazlatma Yöntemleri

evde-dis-beyazlatma

Dişler uygun temizlenmeme, kahve, şarap gibi boyar özelliği olan içecek ve yiyeceklerin tüketimi sigara kullanımı ve genetik faktörler gibi etmenler sonucu sarımsı renkte olabilir. Bu rengin kimi zaman sağlık açısından bir zararı olmasa da estetik açıdan rahatsız edici olabilir. Bazı kişilerde diş rengi sağlıklı beslenmeye ve düzgün temizlenmeye ragmen sarımsı görülür. Bu çoğu zaman kişinin doğal diş renginden kaynaklanır. Bu gibi durumlarda dişler için sert ve aşındırıcı kimyasal maddeler ya da yüksek alkol içeren diş beyazlatıcı ürünler kullanmak diş minesinde incelmeye sebep olabilir. Diş minesinin aşınması diş ve diş etlerinde sızı, hassasiyet, soğuğa ve sıcağa aşırı duyarlılık gibi belirtiler verebilir. Ayrıca diş yüzeyinde lekelenmeye sebep olabilir. Bu belirtiler görüldüğünde bir diş hekiminin önerdiği tedavi yönteminin uygulanması gerekir.

evde-dis-beyazlatma

Eğer dişlerinizdeki sararmalar dişlerin her bölgesinde aynı seviyede değilse diş kökleri çevresi ve diş aralıklarında ya da dişlerinizde oluşmuş minik çatlaklar etrafında yoğunlaşmışsa; boyalı yiyecek ve içeceklerin tüketilmesi sigara ve alkol kullanımı ve uygun diş temizliğinin yapılmaması gibi dış etkenlerin uzun süreler içerisinde diş yüzeyinde oluşturduğu ve önlem alınmadığı taktirde daha da yoğunlaşan lekelerdir. Bu lekelerden kurtulmak için çeşitli diş beyazlaştırıcı ürünler, lazer uygulaması ya da doğal ağartıcı özelliği olan maddeler ile evde diş beyazlatma yöntemleri uygulanmaktadır. Karbonatlı Diş Pastası Gereken Malzemeler İki tatlı kaşığı karbonat Bir çay kaşığı limon suyu (ezilmiş çilek, ya da su) Doğal ağartıcı özelliği bulunan karbonat ve limon suyunu on saniye kadar küçük bir kapta karıştırın. Diş fırçanız kuru haldeyken bu karışım içerisine batırarak uygulayın ya da karışımı diş yüzeyinize direkt olarak uyguladıktan sonra fırça ile lekeli bölgelere odaklanarak nazikçe fırçalayın.

evde-dis-beyazlatma-1

Dişlerinizi fırçalarken dişin en çok sararan bölgeleri olan diş aralarını, diş etlerinden başlayarak süpürme hareketi ile fırçalamanız dişlerinizde sararma ve diş taşı oluşumunun önüne geçer. Ağzınızı çalkalamadan diş aralarınızı diş ipi ile temizleyerek de dişlerinizin daha beyaz görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu tariff dişleri beyazlatmak için oldukça etkili olsa da hassas diş etlerine ya da aşınmış diş minelerine sahip insanlar için uygulaması zararlı ve acı verici olabilir. Bu yüzden önce çok az bir miktar karışımı uygulayarak diş hassasiyetinizin kontrol edebilirsiniz. Limon suyu yerine daha az asit içeriği olan çileği ezerek kullanabilir ya da su ekleyebilirsiniz. Hidrojen Peroksit Diş Pastası Gereken Malzemeler İki tatlı kaşığı hidrojen peroksit Bir çay kaşığı karbonat Bir çay kaşığı gliserin Tüm malzemeleri küçük bir kap içerisinde homojen hale gelene kadar karıştırıp, diş fırçası yardımı ile dişlerinize bir dakika kadar uygulayın. Diş etlerinizde yara ya da hassasiyet durumunda uygulamayın. Karışımı haftada bir kez uygulayabilir aynı zamanda günlük diş macununuzla fırçalamaya da devam edebilirsiniz.

evde-dis-beyazlatma-3

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb