Evde Bebek Hemşiresi ile Bebek Bakımı | Hanımların Dünyası

loading...

Evde Bebek Hemşiresi ile Bebek Bakımı

Evde Bebek Hemşiresi ile Bebek Bakımı

Bebek Hemşiresi, yeni doğan bebeğin gün gün özenle bakımı ile görevli profesyonel hemşirelerdir. Anne babaya yardımcı olmak için bebeğin doğumunun ilk haftasından itibaren eve gelen deneyimli, eğitimli bebek yeni doğan uzmanıdır.

Yeni anne ve baba olan çiftler için eve yeni gelen bir bebekle elbette zorlu bir dönem başlamış olacak. Özellikle anneler için daha hareketli bir dönem olmaktadır. Bebeğin yeni  dünyaya ve eve alışması hiçte kolay olmamaktadır. Anne karnında geçen bir serüvenden sonra dünyaya gelen bebeğinde ihtiyaçları o kadar çok olmaktadır ki, anneler elbette zaman zaman bu konuda kendini yeterli bulamıyor. Hatta tecrübesi de az olan anneler için en önemli yardımcı da bebek hemşireleri olmaktadır.

Bebek hemşireleri annenin bu zorlu dönemlerinin sağlıklı ve doğru şekilde geçirmesine yardımcı olmaktadır. Eğitimli ve yetenekli olan bebek hemşireleri bebeğin düzenli sağlık kontrolleri yemek ve uyku programı gibi daha birçok konuda anneye eğitim ile birlikte yardımcı olmaktadır. Böylece anne bu zorlu dönemi hem daha bilinçli hem de daha rahat nefes alıp, ruhsal açıdan da sağlıklı şekilde atlatmaktadır.

Bebek hemşireleri ailenin isteğine göre günlük, haftalık ya da aylık olarak hizmet vermektedir. Özellikle yurt dışında oldukça yaygın olan bu sistem ülkemizde de birçok aile tarafından da tercih edilmektedir. Dadılara oranla daha bilinçli olan bebek hemşireleri, sizler rehberlik yapacaktır.

 

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb