Bu iş özellikle ev hanımları için cazip bir iştir. Bu iş ev hanımlarına evlerinde çanta dikip diktikleri bu çantaları internet üzerinden satarak para kazanma fırsatı sağlamaktadır. Bu iş için gerekli olan malzemeler bir dikiş makinesi ve kalın beyaz bir kumaştır. Bir çantanın maliyeti yaklaşık olarak 10 liradır.
Ürünlerimizi sadece Türkiye’de çalışan sitelerde satabileceğimiz gibi Ebay gibi uluslar arası bir sitede satabileceğimizi de unutmayalım. Yurt dışında bizim yapacağımız el yapımı çanta gibi el yapımı ürünler oldukça fazla rağbet görüyor ve fabrikasyon ürünlere kıyasla çok daha pahalıya satılıyor. Yapacağımız el yapımı çantaların ilgi çekici olmasını sağlayan bir diğer özelliği de isteğe bağlı olmakla birlikte üzerine yapacağımız desenlerle kişiye özel tasarlayabilme imkanının olmasıdır.
Eğer çantaları Ebay gibi ulusalar arası bir sitede satmayı düşünüyorsanız hem daha fazla müşteriye hitap edebilir hem de yılbaşı, sevgililer günü gibi özel günlerde özel çantalar tasarlayıp üzerlerine “happy christmas, Love” gibi yazılar yazıp kalpler yapıştırıp özel yapım çantaları ortalama 30 – 40 dolara satabilirsiniz. Sadece yılbaşında 100 özel yapım çanta satsanız en az 30 dolardan 3000 dolar kazanabilirsiniz. Bu ve benzeri işlerde satışları arttırmak için yapmanız gereken en önemli şey özel günleri çok sıkı takip etmek ve o günü özel yapan şeyi çantalarınızın üzerine işleyerek satışlarınızı arttırmayı sağlamaktır.
Yapacağınız özel çantaların en çok satılacağı günler yılbaşı, anneler günü, sevgililer günü gibi özel günlerdir çünkü bu günlerde insanlar sevdiklerine özel bir hediye almak isterler. Ürünleriniz sadece özel günlerde değil de her zaman satmak istiyorsanız ilanınızda isteğe bağlı olarak kişiye özel tasarımlar yaptığınızı mutlaka belirtmeniz gereklidir. Bu sayede kolaylıkla müşterilerin ilgisini çekebilirsiniz.