Ev Dekorasyonları | Hanımların Dünyası

loading...

Ev Dekorasyonları

Ev Dekorasyonları

Ev Dekorasyonları

Ev dekorasyonu denilince herkesin aklına yapı marketlerden alınan, kimi zaman ilginç kimi zaman da renkli ürünler gelmektedir. Ancak dekorasyon kelimesi aslında öylesine geniş bir yelpazedir ki, en başta kişisel hobi olarak da tanımlanabilir. Somut olarak dekore etmenin yanında, soyut anlamda bakacak olursak, dekorasyon aslında mekanı dekore eden kişinin zevkinin, renk ahenginin, estetiğinin yansımasıdır denilebilir.

Ev-dekorasyon
Kişisel zevklerin öne çıktığı dekorasyona ait bir takım stiller son zamanlarda trend olarak gündemde yer almaktadır. Fakat ister popüler olsun, ister olmasın zevkinizi yansıtacak bir dekorasyon önerisi elbette vardır. Öncelikle tercih edilebilecek dekorasyon çeşitlerinin başında Modern Stil dekorasyon gelir. Daha çok sadelik severlerin ruhuna hitap eden tarzın özellikleri, modern kesimli mobilyalardan, aksesuarlardan, cilalı yüzeylerden ve geometrik şekillerden oluşmaktadır. Bu tarzı sevenler genellikle evlerinde doğa ile mevcut ortamı buluşturmak için büyük pencere tercih ederler. Bunun yanında aydınlatma olarak avizeden çok lambader, abajur gibi aydınlatmaların tercih edilmesinin yanı sıra gizli spot ışıkları da ön plana çıkmaktadır.

Nostalji rüzgarını evinde estirmek isteyenler veya rahatına düşkün olan kişiler ise seçimlerini Klasik Tarzda Dekorasyondan yana kullanmaktadırlar. Ev mobilyalarında işçiliğin ön plana çıkmasını isteyen bu tarzda, aksesuarlar camdan ve gösterişli şekildedir. Devasa avizeler, kapitone kumaşlar, çizgiler ve küçük desenler kullanılır. Ancak bu dekorasyon çeşidinde parlaklığa ve karmaşaya yer yoktur.

Renkli-ev-dekorasyonu
Kırsal alan ya da kasaba hayatını sevenler ise Rüstik Dekorasyon izlerini evlerine taşımaktan da geri kalmazlar. Doğallığın ön planla olduğu bu tarzda ahşabın ortama hakimiyeti göz alıcıdır. Daha çok işlenmiş ahşaplar, eskitme tarzdaki mobilyalarla pastoral bir görünüm oluştururlar. Az süslemeli doğal bir ortam tercih edilen bu stilde, taş kullanmak isteyenler ince işçilikten çok kaba hatları tercih etmektedirler.

Ev Dekorasyonları Resimleri

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb