Estetik ve Güzellik | Hanımların Dünyası

loading...

Estetik ve Güzellik

Estetik ve Güzellik

Estetik ve Güzellik

 

Estetik ve güzellik kadınların ilgi alanına giren ama pek tabi erkekleri de ilgilendiren kavramlardır. Ama kadınların daha çok ilgi gösterdikleri de aşikardır. Güzel görünmek uğruna bıçak altına yatan kadınların sayısı oldukça fazladır. Çünkü her kadının mutlaka kendinde beğenmedikleri noktalar vardır. Bıçak altına yatmadan da yapılan müdahaleler de vardır ameliyattan korkanlar için. Bu müdahaleleri sadece kadınların yaptırmadığını erkeklerden de oldukça fazla sayıda bu yollara başvuranların olduğunu söylemek mümkün. Ama bıçak altına yatmaya cesareti olan kişiler bu ameliyatlara başvurarak kendilerinde beğenmedikleri bölgeleri geri dönüşü olmaksızın değiştirebilirler.

Estetik Ameliyatlar Korkusuz kadınlar ve erkeklerin estetik ve güzellik kavramına erişmek için yaptıkları estetik ameliyat çeşitleri oldukça çoktur. Bunlardan bahsedeceğiz ancak estetik ameliyat olmak istemeyenler için de tıbbın ve teknolojinin gelişmesiyle birlikte oldukça fazla çeşitte yine alternatifler geliştirilmiş durumda. Tekrar estetik ameliyatlara dönecek olursak bu ameliyatlardan en fazla tercih edileni ülkemizde özellikle burun estetik ameliyatlarıdır. Bunu ülkemizde ki burunların yapısal özelliklerine bağlamak mümkün. Genel olarak ülkemiz insanlarının burunları kemerli , büyük, ucu düşük veya eğridir. Eğrilik daha çok gelişim çağında buruna alınan darbelerden kaynaklanmaktadır. Burun estetik ameliyatlarına erkeklerin de ilgisi kadınlar kadar fazladır diyebiliriz. Çünkü erkeklerin burunlarında görülen sorunlar daha ciddi olabilmektedir.

Genel olarak bir istatistik çıkarmak gerekirse ülkemiz erkeklerin burunları daha sorunlu fakat kadınlar bu estetik ameliyatlara daha ilgili ve meraklı oldukları için burun estetik ameliyat geçiren kadınların sayısı daha fazladır. Burun insanı oldukça da değiştiren bir bölgedir. Bu bölgede yapılan müdahale kişiyi oldukça fazla değiştirip tanınmayacak kadar güzel bir hale sokabilmektedir. Burun estetiğinden sonra en fazla sayıda geçirilen estetik ameliyat ise göğüs estetik ameliyatıdır. Bu ameliyatları kadınlar göğüslerini büyütmek, küçültmek , asimetrileri gidermek ve dikleştirmek için yapıyorlar. Bu ameliyat sonucunda da kadınların hayatı adeta değişiyor diyebiliriz. Çünkü kadınların özgüveni yerine geliyor ve hayata daha özgüvenli devam ediyorlar. Estetik ve güzellik uğruna yapılan bir diğer estetik ameliyat çene ameliyatıdır. Bu estetik ameliyat çok fazla yapılmamaktadır. Çünkü dişlerle birlikte kombine yapılan bir ameliyattır ve zor bir ameliyattır.

Onun dışında kepçe kulak problemi yaşayanlar da bu sorunu ameliyat olarak düzeltebilirler. Daha ileri yaşlarda olan insanların yüzde ki sarkma sonucu yaşadıkları sarkık yüz ve kırışıklık problemi en çok sinir bozucu şeydir herhalde. Bu sorun için de bir ameliyat mevcut neyse ki oda yüz germe ameliyatlarıdır. Bu ameliyatlarda ki başarı oranı oldukça yüksek olup yeterince yüz güldürücüdür. Medikal Estetik Elmacık kemiklerinin daha dolgun görünmesini isteyen kadınlar elmacık kemiklerine implantlar taktırabilmektedirler. Bu dolgunluğu sağlamak için ameliyattan çekinen ve bu yola başvurmak istemeyen kadınlar medikal estetik yoluna başvurabilir ve çeşitli dolgu malzemeleriyle çeşitli sürelerde kalıcılık sağlayan dolgu uygulamalarına başvurabilir.

Bu uygulamada en çok kullanılan dolgu malzemesi hyaluronik asittir. Bu dolgu maddesinin kalıcılık süresi 6 aydan 2 seneye kadar değişiklik göstermektedir. Bu süre dolgunun uygulandığı yere göre değişiklik göstermektedir. Daha çok hareket eden bir bölgede daha az sürede kalıcılık sağlamaktadır. Daha uzun süre durmasını istediğiniz dolgu malzemesini kendi yağınızdan da oluşturabilirsiniz. Vücudunuzun herhangi bir yerinden alınan yağın istediğiniz bölgeye enjekte edilmesinden sonra gelişen alerji riski de en azdır çünkü beğenmediğiniz bölgeye transfer edilen dolgu malzemesi kendi vücudunuzdan çıkmıştır. Elmacık kemikleri dışında burunlara da bu dolgu uygulaması yapılabilmektedir. Burun estetik ameliyatlardan çekinen ve korkan kişiler bu uygulamaya başvurabilirler ancak dezavantaj olarak bu uygulamaların geçici olduklarını ve işlemin bitim süresinin yaklaşmasıyla etkisinin giderek azaldığını söylemek gerek.

Süresi bittikçe bu uygulamayı tekrarlamak gerekmektedir. Bu da burun için estetik ameliyatın daha uygun bir seçenek olduğunu düşündürebilir. Ama burun estetik ameliyatlarının da geri dönüşü olmadığını sonuçta bir cerrahi müdahale olduğunu ve komplikasyonları da olabileceğini unutmamak gerekir. Estetik ve güzellik uğruna bu yollara başvuranların çok dikkatli düşünmesi gerekir bundan dolayı. Bir diğer medikal estetik uygulaması da cilt problemi yaşayanlar için uygulanan uygulamalardır. Bu uygulamalar cildinde sivilcelerden dolayı, güneşten dolayı veya herhangi bir nedenden dolayı kaynaklanan lekeler, sivilcelerden sonra oluşan delik şeklinde ki çukurluklar, kırışıklıklar ve renk düzensizlikleri gibi daha birçok neden için uygulanabilmektedir.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb