Güzellik Cilt Bakımı Esmer Kadınlar İçin Adriana Lima Makyajı Nasıl Yapılır

Esmer Kadınlar İçin Adriana Lima Makyajı Nasıl Yapılır

-

- Advertisment -

Esmer Kadınlar İçin Adriana Lima Makyajı Nasıl Yapılır

Güneşte yanmış gibi duran parlak yanık bir ten, kopkuyu mükemmel saçlar ve saçlarla uyum sağlayan kopkuyu kaşlar her kadının sahip olmak istediği fiziksel özellikler arasında yer almaktadır. Bu fiziksel özelliklere kimi kadınlar doğuştan sahipken bazı açık tenli kadınlar ise yapay yollardan hayal ettikleri esmerliğe kavuşabilmektedir. Bir çok esmer kadınların ten renkleriyle aynı tonlarda yaptığı makyajlar ile çoğu zaman dikkat çekmeyen bir görünüm elde edebilmektedirler. Bu yüzden de esmer kadınların kendi tenlerine uygun makyaj püf noktalarına ayrıca dikkat etmeleri gerekmektedir. “Esmer kadınlar için Adriana Lima makyajı nasıl yapılır” konusu esmer kadınlarda son derece dikkat çekici bir boyuta ulaşmıştır.

Esmer Tenli Kadınlar İçin Makyaj Önerileri

 Esmer tenli kadınların makyaj sırasında korkmadan kullanacağı bronz, gri ve gri tonları, şeftali tonarı ve pembe tonlarıdır. Bunlar haricinde çikolata rengi ve sarı tonları da esmer kadınların makyajında olmazsa olmazlardan olmalıdır.

 Esmer kadınlar gözlerini daha ön planda tutmak için ve bakışlarını bir kat daha etkili kılmak için kahverengi ve gri tonlarındaki göz farlarını tercih etmelidirler.

 Fondöten seçimi makyajın en önemli kısmı olduğu için esmer kadınların cilt renklerinden daha açık tonlardaki fondöten renklerini tercih etmemeleri gerekir.

 Esmer kadınlar daha açık tenli bayanlara oranla daha yağlı cilde sahiplerdir. Bunun içinde tercih edilecek fondöten daha az yağlı olmasına dikkat edilmelidir.

 Cilt rengine uygun seçilen fondöten göz çevresi hariç tüm yüze sürülmelidir. Çünkü göz çevresine sürülen fondöten göz çevresindeki kırışıklıkları kapatma görevi görmez. Göz çevresindeki deri yüzdeki diğer bölgelerdeki derilere göre çok daha ince ve çok daha hassas olduğu için fondöten derinin hava almasını engeller ve kırışıklıkların artmasına vesile olur.

 Makyajın tamamlayıcısı olan ve fondöten ile en yakın arkadaş olan pudra cildin yağ oranına göre olmalıdır. Kuru bir cilde sahipseniz daha yağlı bir pudra seçmelisiniz. Ancak yağlı bir cilde sahipseniz köpük pudra tarzı pudralar tercih edilmelidir. Özellikle de köpük pudralar cilt ile tamamen bütünleşirken aynı zamanda ipeksi bir görünüm elde etmekte yardımcı olacaktır.

 Makyaj yaparken bir diğer dikkat edilmesi gereken noktalar arasında yüz tipi gelmektedir. Yuvarlak yüz hatlarına sahip olan kadınların dikkat etmesi gerekenlerin ilki olarak elmacık kemiklerin altına ince bir tabaka allık sürülmesi gerektiğidir ve esmer bir tende maske görüntüsü verecek olan pembe rengin tercih edilmemesidir.

 Gözleri kahverengi olan esmer kadınlar göz makyajlarında gözlerini daha çok öne çıkarmak adına sedefli kahverengi renkte olan bir far tercih edebilirler. Akşam saatlerinde ise daha dikkat çekici gözler için altın ve bronz renkteki göz farları vazgeçilmezler arasında olmalıdır.

 Üst ve alt kirpik diplerine ışıltılı eyeliner sürmek gözlerin daha aydınlık gözükmesi için oldukça ideal bir püf noktadır. Bakışlarını daha etkili hale getirmek isteyen esmer kadınlar ise üst kirpik diplerine kalem çekebilirler.

 Esmer kadınların makyajlarında kullanacakları ruj tonları ise ten renkleriyle uyum sağlayacak olan şeftali ve bej renklerinden yana olmalıdır. Ayrıca ince dudaklı kadınlar daha parlak ve açık renklerde kullanacakları ruj ile dudaklarını daha kalın göstermeleri mümkündür.

 Taşırmadan ruj sürebilmek için ise, tercih edilen rujun tonlarındaki bir dudak kaleminin dudak çevresine sürüldükten sonra rujun sürülmesidir. Ayrıca dudak kalemini dudağın daha dışarısından çekilmesi durumunda daha kalın dudaklar elde edilebiir. Daha kadınsı bir görünüm için kızıl ve kahve tonlarındaki rujlar tercih edilebilir.

 Bakışlara derinlik kazandırmak amaçlı rimel rengi seçimi mutlaka siyah veya kahverengi olmalıdır.

 Daha yoğun ve yüz hatlarını belli etmek isteyen esmer kadınlar makyajlarında konturlama işlemi uygulayabilirler. Alın bölgesi, yanaklar, çene ve burun bölgesine bronzlaştırıcılar ile şeftali tonlarında doğal allıklarla daha belirgin hatlı yüze sahip olabilmek mümkündür. Böyle bir makyajı tercih edecek olan esmer kadınların dikkat etmesi gerekenler arasında gözleri daha belirgin hale getirip dudaklarda sade olmaktır.

 Mavi renk gözlere sahip esmer tenli kadınlar göz makyajında tamamen mavi ve tonlarından kaçınmaları gerekir. Bunun yerine gözlerini tamamen ortaya çıkartacak mürdüm, zümrüt yeşili ve koyu kahverengi tonlarında far tercih etmelidirler.

 Yeşil göz rengine sahip esmer tenli kadınlar ise yine kendi göz rengi olan yeşil ve tonlarından kaçınmaları gerekmektedir. Çılgın mor, koyu yakut kırmızısı ve amber kahvesi gibi tonlarla mücevher gibi parlayan gözlere sahip olabilirler.

 Her 10 kadından 8’inde olduğu gibi kahverengi göze sahip esmer kadınlar ise şarap rengi, koyu menekşe rengi, lacivert ve koyu yeşil farlar ideal olacaktır.

 Makyajın olmazsa olmazlarından olan aydınlatıcılarda da esmer tenli bayanların tercih edecekleri renk tonlarından inci beyazı ve uçuk pembe renkler olmalıdır. Bu renkler cilde hafif ve taze bir ışıltı vererek yüzü aydınlatır ve ciltte şefaf bir efekt yaratır.

 Esmer tenli kadınların kaşları tenleri ile orantılı olak daha dolgun bir görünümde olmalıdır. Seyrek kaşlara sahip kadınların makyaj sırasında mutlaka kaşlarını bir kaş kalemi yardımı ile doldurmaları gerekmektedir.

Esmer Tene Sahip Ünlü İsimlerin Makyajları Nasıl Yapılır? Jennifer Lopez, Kim Kardishian, Jessica Alba ve Adriana Lima gibi esmer tene sahip bir çok ünlünün yaptıkları makyajlar bir moda akımı olarak süregelmektedir. Özellikle son zamanlarda “esmer kadınlar için Adriana Lima makyajı nasıl yapılır?” sorusu en çok gündemde olan makyaj sorularından birisidir. Çünkü esmer tenli kadınların ten renkleri buğday rengi veya daha koyu olabileceği için her renk tonunda yapılabilecek makyaj uygun olmayabilir. Bunu içinde esmer kadınlar için Adriana Lima makyajı nasıl yapılır sorusunun püf noktası olarak makyaja başlamadan önce ten nemlendiriciler yardımı ile makyaja iyice hazırlanmalıdır. Cildi iyice nemlendirdikten sonra cilt tonunu düzenleyen, cilde sağlıklı ve homojen bir renk kazandıracak olan ve ayrıca fondötenin kalıcılığını 3 kat arttırmak için baz uygulaması yapılmalıdır.

Cilde uygulanan bazdan sonra cilt tonunu düzenleyen, doğal kapatıcılık özelliği olan ve cildinizin birkaç ton koyusu olan fondöten uygulaması yapılmalıdır. Göz makyajında ise ilk önce göz kapaklarına baz uygulamak daha ışıltılı bir göz makyajına sahip olunacaktır. Mat kahve far ile göz kapağı kıvrımlarına yapılacak gölge ve bunun bütünleyicisi olarak eyeliner ile daha etkili bakışlar elde edilebilir. Göz makyajının tamamlayıcısı olan maskara ile daha hacimli ve daha uzun kirpiklere sahip olmak mümkündür. Elmacık kemiklerini belirginleştirmek için kontür uygulaması ve yüze tazelik ve canlılık verecek allık ile makyajı bir bütün haline getirebilmke oldukça basittir. Makyajın en son noktası olan ruj seçimi ise açık tonlardan çok pırıltılı ve koyu renk tonları olmalıdır. Çünkü esmer tenli kadınların cilt tonları daha koyu olduğu için açık renk tonlarındaki rujlar ile baygın bir görünüm elde edilebilinir. Bunun içinde daha koyu tonlarda olan fuşya, şarap rengi gibi daha kadınsı renk tonlarında olan rujlar tercih edilmelidir.

Esmer Kadınlar İçin Adriyana Lima Makyajı Nasıl Yapılır Resimleri

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest news

Cardi B Deletes Instagram After Social Media Backlash Over Her Historic Grammys Win

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Offset Shares a Video of Cardi B Giving Birth to Baby Kulture

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Jennifer Aniston’s Ex Justin Theroux Wishes Her Happy Birthday on Instagram

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Lady Gaga and Cardi B Meet at the Grammys

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...
- Advertisement -

Vampire Step-Dad – Invitation

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Awkoder – Lovely Eyes

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Must read

- Advertisement -

You might also likeRELATED
Recommended to you