Erken Gebelik Testi | Hanımların Dünyası

loading...

Erken Gebelik Testi

Erken Gebelik Testi

Sabırsız Annelere Erken Gebelik Testi

Bir evlat sahibi olmak isteyen herkesin umudu pozitif bir sonuç görmektir, O ikinci kırmızı çizgiyi görmektir, beta HCG değerinde 5 ve üzeri bir rakamı görmektir. Hatta ikinci çizgiyi silik olsa bile görmek ya da Beta HCG 5 olmasa da yakın bir değeri görmek bile umudu devam ettirir. Bebek bekleyenlerin o heyecanlı ve stresli zamanlarını bence yalnızca o süreci kendisi de yaşamış birisi bilebilir ancak. Negatif çıkan her sonuçta üzülmek, acaba geç yumurtlama mı var bende diye ertesi gün bir daha test yapmak anne olmayı çok ama çok isteyen kadınların anlayabileceği bir durumdur. Hamilelik süreci bir kadın için bazı mantıksızlıkları mantıklı olarak gördüğü çok hassas bir dönemdir.

Bu süreç sadece anne adayı için değil, baba adayı içinde sabırsızlıkla beklenen bir süreçtir. Yaptığınız her erken gebelik testti hadi çabuk söyle ne çıktı diye meraklanan, sonuç negatifse eline alıp galiba hafif bir pembe çizgi var deyip ertesi gün tekrar elinde bir test ile gelen heyecanlı bir baba adayı anne adayı için umuttur, aşktır. Bir kadının hamile olup olmadığını anlamak için periyodunun başlaması gerektiği günü beklemesi gerekir. O gün periyodu başlamazsa birkaç gün bekleyip yine olmazsa eczaneden aldığı bir erken gebelik testi ile evde sonucu görebilecektir. Yine de emin olamıyorsanız ve kendinizde bazı belirti niteliğinde değişiklikler hissediyorsanız kan testi en garanti olanıdır. Belki de hissettiğinizi düşündüğünüz belirtiler psikolojiktir. Merakla beklediğiniz pozitif sonucu hemen öğrenebilmek için çeşitli ürünler geliştirilmiştir.

erken-gebelik-testi

Eczanelerde rahatça 20 TL civarında bir fiyata bulabileceğiniz erken gebelik testi periyodunuzdan önceki 6 güne kadar doğru sonuç verebilmektedir. Periyodunuzun günü 10 Aralık tarihi ise bu testi 4 Aralık tarihinde yapıp sonucu görebilirsiniz. Bu testler büyük oranda doğru sonucu vermektedir. İkinci çizgi hafif pembe olsa bile büyük oranda hamile olduğunuza işaret eder. Burada şöyle bir sorun vardır. Bazen erken gebelik testinin sonucu negatif çıkar. Hayal kırıklığı yaşarsınız. Fakat sonradan hamile olduğunuzu öğrenir sevinirsiniz. Bu durum ihtimaller dahilindedir. Çünkü bazı kişilerde geç yumurtlama dediğimiz bir durum yaşanır.

Bu sebeple hamile olduğunuzu bir miktar sonra öğrenebilirsiniz. Ya da tam tersine erken gebelik testini periyodunuzdan birkaç gün önce uyguladınız ve ikinci kırmızı çizgiyi gördünüz havalara uçtunuz sevinçten hemen kan testi de yaptırdınız ve eminsiniz hamilesiniz hatta periyodunuz da birkaç gün gecikti fakat sonra doktora gidince doktor hamile olmadığınızı söyledi bu da gayet ihtimaller dahilindedir. Jinekologlar bu durumu şöyle ifade etmektedir. Doğa’da öyle bir düzen var ki evet hamile kalırsınız ama sorunlu hamilelikleri vücut daha en başında kendiliğinden sonlandırır ki kısaca daha en başında düşük yapmak demektir bu durum. Periyodunun geciktiğini sanan birçok kadın bu durumla karşı karşıya kalır fakat bunu anlamazlar. Erken gebelik testi sayesinde böyle bir durum olup olmadığını anlayabilirsiniz. Bu düşüklerde annenin bazı kan değerlerinin normalden fazla ya da düşük olması sebep olabilmektedir. Böylece anneye yapılan bazı testler ile annenin değerlerinde bir sorun olup olmadığı öğrenilmekte ve uygun tedavi ile anne adayları hamile kalabilmektedir.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb