Erkeklerde Sakal Kıran İçin Tedavi Yöntemi Alternatif Tıp

Author

Categories

Share

Erkeklerde Sakal Kıran İçin Tedavi Yöntemi Alternatif Tıp

 

erkeklerde-sakal-kiran-icin-tedavi-alternatif-tip

Günümüzde tam anlamıyla sağlıklı insan kalmaz oldu, artık insanlarımız sağlığını kaybetmeye çocuk yaşta başlayabiliyor. Hava kirliliği, GDO’lu besinler, kanserojen maddeler ve elbette stres hastalıklar için en önemli tetikleyiciler arasında. Ancak bizi daha çok korkutan fiziksel görünümümüze zarar veren hastalıklar olmaya başladı. Saçlarımızın dökülmesi ve beyazlaması bir yana, halk arasında saç kıran ve sakal kıran olarak bilinen rahatsızlıklar ise artan stresle beraber çok sık görülüyor artık. Hiçbir erkek saçlarının ve sakallarının arasında kocaman bir boşluk görmek istemez, ayrıca sakal kıran önlem alınmadığı sürece büyüyebilir ve farklı noktalara da bulaşabilir.

Çok sık rastlanan ve stresle birlikte tekrarlanan bu hastalık için ise doğal tedavi yöntemlerini bilmekte fayda var, artık kuaförler bile bu konuda uzmanlaşmış durumda. Sakal kıran tedavisinde en çok tavsiye edilen yöntem, her zaman olduğu gibi sarımsak tedavisi. Hatta alternatif tıpa inanan pek çok doktor bile bu yöntemi tavsiye ediyor. Öncelikle sakal kıran olan noktayı bir şekilde kazımalı ve derimizi inceletme liyiz. Kızarana ve derinizin inceldiğini hissedene kadar devam edin, elbette bunu yüzünüze kalıcı zarar vermeden yapmalısınız. Bunun için sarımsağın kök tarafı veya dezenfekte edilmiş bir iğne ucu işinize yarayacaktır, acısına biraz dayanmanız gerekli. Daha sonra soyduğunuz sarımsakla yüzünüze masaj yapın, sarımsağın derinizin altına nüfus etmesini sağlayın. Bu işlemi uygulamanız en fazla 15 dakikanızı alacak, ancak yüzünüzü hemen yıkamayın, yarım saat kadar beklemeniz sarımsağın etki etmesine yardımcı olacaktır.

Bu işlemi 3-4 gün sonra tekrarlayın, eğer hala bir düzelme yoksa 3. sefer de tekrarlayın. Hala sakallarınız yerine gelmediyse farklı bir sağlık probleminiz olabilir, bu durumda doktorunuza danışmayı ihmal etmeyin. Sakal kıran için sarımsak tedavisi, etkili olmakla birlikte bir alternatif tıp yöntemidir. Her zaman için bir profesyonelden ve doktorlarınız dan yardım almayı unutmayın.

Author

Share