Erkek olan Nil Erkoçlar askere gidecek mi? | Hanımların Dünyası

loading...

Erkek olan Nil Erkoçlar askere gidecek mi?

Erkek olan Nil Erkoçlar askere gidecek mi?

Ameliyatla cinsiyet değiştirip erkek olan oyuncu Rüzgar (Nil) Erkoçlar, yakında askerlik şubesine çağrılacak.

ASKERE GİDECEK AMA..

Molped reklamının ardından ‘Bütün Çocuklarım’, ‘Emret Komutanım’ gibi dizilerde rol alan Nil Erkoçlar’ın 3 hafta önce ameliyatla erkek olduğu ortaya çıktı.

Vatan gazetesinin haberine göre, ismini Rüzgar olarak değiştiren 26 yaşındaki oyuncunun, bu değişimin ardından askere gidip gitmeyeceği ise merak konusu oldu.

EN SON ASKERİ HASTANEYE SEVK EDİLİR

“Şahıs, nüfusa erkek olarak kendini tescil ettiği zaman, askerlik şube tarafından çağrılır. Yoklaması yapılır, doktora yollanır. Burada ‘Askere gitmeye uygun değilim’ beyanında bulunmaz ve doktorlardan da çıkan karar olumlu ise askere gider. Ama uygun olmadığını, sonradan erkek olduğunu anlatırsa doktor ya “uygun değildir” kararı verir ya da askeri hastaneye yollar. Oradaki tabiplerden oluşan sağlık kurulu, kontrolleri yapar ve çürüğe ayırır, “elverişli değildir” diye karar verir. Ama sağlık kurulu elverişli olduğunu düşünürse askere gitmek zorundadır. Birliğine teslim edildikten sonra kadınsı hareketleri olursa o zaman da askeri hastaneye sevk edilip elverişli olmadığına karar verilir.”

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb