Erkek Giyiminde Sık Yapılan Yanlışlar

Author

Categories

Share

Erkek Giyiminde Sık Yapılan Yanlışlar

Günümüzde Erkek Giyiminde Sık Yapılan Yanlışlar doğru ve düzgün giyinen erkeklerin çok az olduğunu, kıyafet tercihlerinde birçok yanlış yapıldığını gözlemliyoruz. Bu blogda ayrıntılarıyla doğruları yazmaya çalışalım; ama ilk olarak kimi yıllar içerisinde topluma yerleşen yanlış alışkanlıklardan, kimisi zevksizlikten kaynaklanan bu yanlışları toparlamaya çalışalım;

Bol takım elbise: Erkek Giyiminde Sık Yapılan Yanlışlar biri ise takım elbise seçiminde, olması gerekenden neredeyse 2-3 beden büyük kıyafetler tercih ediyorlar. Çuval gibi duran takım elbiseler, bu işin doğrusu olarak algılanmaya başlanmıştır. Ceketin etek boyu, kol boyu ile pantolonun paça boyu olması gerekenden 5-10 santim daha uzundur. Pantolonlar da genelde oldukça bol tercih edilmektedir. Çok kilolu değilseniz, pilili pantolonlara dönüp bakmayınız. Yukarılarda şalvara yakın bolluk, paçalarda oldukça daralıyor ve gereğinden uzun paça boyu sayesinde akordeon görünümü kaçınılmaz olur.

Uzun paça: Uzun paça Yukarıda yazdığımız durum öyle yaygın ki, tekrar vurgulamak istedik.

Bol gömlek: Gömlekler de çoğunlukla 1-2 beden büyük tercih edilmektedir. Omuz dikişleri omuz hizasının altına düşüyor, haliyle gömlek manşetleri avuç içine kadar girmektedir. Beden olarak da büyük olduğu için pantolondan işkembe gibi taşar.

Bol gömlek yakası: Takım elbise içine giyilen gömleklerin yakaları çoğunlukla çok bol; haliyle kabuğundan kafayı çıkarmış kaplumbağa gibi görünüyorlar. En üst düğme iliklendikten sonra gömlek yakası ile boyun arasına işaret parmağının girebileceği kadar boşluk yeter de artar.

Takım elbise içine kısa kollu gömlek: Kısa kollu gömlek çizgi film karakteri gibi görünmek istemiyorsanız yapmayınız.

Gömlek içine atlet ve ya yarım kollu fanila: Takım elbise içine giyilen açık renkli gömleklerin altına giyilen iç çamaşırı, dışarıdan bakıldığında bütün ilgiyi kendi üzerine toplamaktadır. Gömlek, kravat görünmez olur ve atlet üzerine takım elbise giymiş birisi olarak algılanabilir. Kişisel tercihimiz; Pek terleyen birisi olmadığım için, gömleğin altına iç çamaşırı giymem. Fakat, eğer çok terleyip teriniz gömleğe çıkıyor ise ter, başka her tür görüntüden daha çirkin ve itici olur, kolsuz bir fanila giyebilirsiniz; çamaşırın kol ağzı ile gömleğin omuz dikişi aynı hizaya geleceği için fanilanız dışarıdan görünür olmaz. Ayrıca sıfır yaka olsun ki, kravat düğümünün altından fanilanın yakası ya da teniniz görünmemelidir. Gömleğin en üst düğmesini iliklememek: Gömleğin yakası darsa düğmenin yerini değiştirerek 1 cm kadar genişletmek mümkündür. Hala dar ise o gömleği giymeyin; uygun bedende yeni bir gömlek almalısınız. Özellikle isyanlardaki liseli gençler gibi kravat gevşek ile gömlek pantolonun dışında dolaşmayınız.

Erkek Giyiminde Sık Yapılan Yanlışlar Resimleri

 

Author

Share