Erkek Bebek İsteyenler İçin Etkili Yöntemler | Hanımların Dünyası

loading...

Erkek Bebek İsteyenler İçin Etkili Yöntemler

Erkek Bebek İsteyenler İçin Etkili Yöntemler

Tabii ki hiç bir yöntem ile 100% başarı elde etmek mümkün değil. Her şey X ve Y kromozomlarına bağlı. Ancak çeşitli yöntemler ile başarı oranının görece daha fazla olduğu geçen zaman içinde düşünülmüş. İşte en bilinen yöntemler:

Shettles Metodu

Bu yöntemde Y kromozomunun daha hızlı hareket ettiği görüşünden yola çıkılır, aynı zamanda X kromozomunun da daha uzun süre yaşadığı düşünülür. Yumurtlama yani ovuslasyon tarihinde ve ne kadar yakın sonrasında ilişkiye girerseniz erkek olma oranını o kadar artırdığınız düşünülür. Örneğin ovulasyon tarihinde ya da bir gün sonrasında erkek olma ihtimali çok daha fazladır.

Whelean Metodu

Bu yöntem shettles metodunun tam tersini savunur. Erkek bebek için yumurtlamadan 4-6 gün önce ilişkiye girilmesi gerektiği, kız için ise 2-3 gün önce ilişkiye girilmesinin yeterli olacağı söylenir.

Ericcson Metodu

Kadın doğum merkezlerinde uygulanan yöntemdir. Babadan alınan spermler ile tüpte yapay döllenme sağlanır.

Microsoft Yöntemi

Bu da bir başka suni dölleme uygulamasıdır.

Çin Takvimi ile Cinsiyet Belirleme

Uzak doğu halklarının yüzyıllardır üzerinde çalıştıkları bir yöntemdir. Başlıktaki linkten detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Bilinen yöntemler bu şekilde. Suni yöntemler dışında başarı şansı her zaman şans faktörüne bağlı. Neticede ister kız ister erkek sağlıklı bir evlat sahibi olmak önemli olan.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb