Erkek Bebeği Olsun İsteyenler Bunları Deneyebilirsiniz

Author

Categories

Share

YE TATLIYI DOĞUR HAKKI’YI, YE EKŞİYİ DOĞUR ‘AYŞE’Yİ sözü sizce doğru mu? Doktorlarımız tarafından ‘şehir efsanesi’ olarak adlandırılan yöntemlerden bahsederek ‘bilimsel’ bir gerçekliği olmasa da ‘erkek’ çocuk yapma yöntemleri üzerinde durmaya ne dersiniz? :)

İçtiğiniz suyun doğacak çocuğunuzun cinsiyetini belirlediğini biliyor muydunuz?

Erkek bebek isteyen çiftler, PH derecesi, yani sertlik seviyesi 7’nin üzerinde olan hazır sulardan içmeli; başarı oranı yüzde 95…

Erkeğin spermleri alkali, kadın vajinası ise asidiktir. Erkek kromozomları taşıyan sperm hızlı bir biçimde yol almasına rağmen yaşam süreleri kısa olduğundan vajinanın asidik ortamında ömrü çok kısadır. Buna karşın dişi kromozomları taşıyan sperm yavaş yol almasına rağmen vajinanın asidik ortamında daha uzun süre yaşayabilir.

Anne ve baba çocuk yapma kararından 1 ay önce PH derecesi yüksek olan alkali su içmeye başlarsa spermler ve vajinanın içerisi daha alkali hale gelir. Böylece erkek çocuk yapma olasılığı yükselmiş olur. Alkali su vasıtasıyla hem erkek spermindeki alkali oran artmış hem de vajinadaki asidik ortam etkisini kısmen kaybetmiştir. Her iki etki karşılıklı olarak birbirlerinin etkinliğini artırmak suretiyle güçlü bir sinerji oluşmasını sağlar.”

Büyükannelerimizin anlattığına göre eşinizle ilişkiye girmeden önce neyi çok yerseniz çocuğunuzun cinsiyeti de ona göre oluşur.
Erkek çocuk istiyorsanız:
Daha çok kırmızı et yiyin…
Tuzlu yemişler ve cipsler yiyin.
Babalar bol soda içsin.
Eğer bir kız çocuk istiyorsanız:
Hem anne hem baba; bol balık ve sebze yiyin.

Çocuğunuzun cinsiyetinde seks şeklinizin etkisi var mı?
Eşinizle sevişme şekliniz de çocuğun cinsiyetini belirlemede etkin bir role sahip. İşte tavsiye edilenler,

Bir oğlunuz olması için:
• Sevişme sonrası bir süre yataktan kalkmadan uzanın.
• Ayakta sevişin.
• Eğer erkek daha istekli ve aktif ise oğlunuz olma ihtimali daha yüksek.
• Eğer bebek yapma fikri babadan gelmişse yine erkek çocuk olma olasılığı fazla.
• Kadın erkeğin solunda uyuyorsa.
Kızınız olması için:
• Kadının üstte olması
• Kadının erkekten önce orgazm olması
• Kadının seksi başlatan taraf olması önemli.

Çocuğunuzun cinsiyetinde Astrolojinin etkisi var mı?
Bizler gibi günlük horoskoplarını okuyan ve astrolojiye meraklı toplumların elbetteki bu konuda da inanacakları bir şeyler vardır.

Bir erkek çocuk için:
• Çeyrek ay varken sevişin.
• Gece sevişin.
• Ayın tek günlerinde sevişin
Kız çocuk için:
• Dolunayda sevişin.
• Akşamüstleri sevişin.
• Ayın çift günlerinde ilişkiye girin.

Peki ya ısınız?
Hem gerçek hem de mecazi anlamda ısıda bu konuda etkili. Anlatılan bazı öykülere göre: eğer eşinizle ilişkideyken rahat ve huzurlu iseniz kızınız; eğer endişeli ve gergin iseniz oğlunuz olacak demektir.Gerçek anlamda ise erkeğin testislerinin seks öncesi soğuk olması kızınız, sıcak olması ise oğlunuz olması anlamına geliyor.

Bu konuda uzman görüşleri
Çocuğumuzun cinsiyetini seçebilir miyiz? Belki evet, belki hayır. Yukarıda anlattığımız öykülerden çok daha güvenilir olanları çeşitli araştırmalar sonucunda tespit edilmiş ancak tüm tıp dünyası bu konuda ve bu konunun ne kadaretik (ahlaksal) olduğu konusunda ortak bir görüşe sahip değil.Bu konuda daha önce anlattığımız halk görüşleri şuna dayanmaktadır: Erkek kromozomu taşıyan sperm, kız kromozomu taşıyan spermden daha hızlı hareket eder.Peki bu konuda tıptaki ilerlemeler ne diyor? Kimi araştırmalar bu görüşü desteklerken kimileri geçerli olmadığı görüşünde. Human reproduction dergisinin eylül 1998 sayısında yayınlanan bir araştırmada; uzmanlar Flowsitometre denen bir yöntem ile bebeğin cinsiyetinin seçilebileceğini söylediler. Bu yöntemde DNA floresanlı bir boya ile boyanıyor ve miktarı ölçülüyor. DahaönceY-kromozomu taşıyan(erkek) spermin %2.8 daha az genetik materyyale sahip olduğu belirlenmiş. Böylece DNA’nın ölçümü ile istenen sekse ait genetik materyal elde ediliyor.

Ancak bu yöntemler tam oturmuş değil. Bunun dışında tıpta belirlenen başka yöntemlerde var. Ama hiç bir yöntem size garanti vermiyor. Hatta bazıları birbirleri ile çelişiyor. Şimdi size üç doktorun bu konuda geliştirdikleri teorilerinden bahsedeceğiz. Ancak bunlar için kadının yumurtlama zamanının doğru tespit edilmesi şart. Bunun için iki yöntem var ve özellikle bu ikisi birlikte kullanıldığında çok daha doğru bir sonuca ulaşmak mümkün. Birincisi adet döneminizde vücut ısınızı her gün düzenli ölçerek bir tablo çıkarmanız. Tam yumurtlama zamanında vücut ısınız yükselme gösterir. Bunu tam olarak değerlendirebilmeniz için birkaç dönem bu çizelgeyi hazırlamanız ve alışmanız lazım. Bir ikincisi ise yumurtlama zamanında rahim ağzı servikal mukusun değişip, daha akışkan,berrak ve fazla miktarda olması. Bunları değerlendirip yumurtlama zamanını tespit edebilirseniz hamile kalmaya hazırsınız demektir.

Shettlesmetod (Dr. Landrom Shettles ve Dr. David Rorvik)
Bu yöntemin %75 etkili olduğu belirtiliyor.Y kromozomu taşıyan erkek sperm diğerinden daha hızlı hareket eder, ancak X kromozomu taşıyan (kız ) spermde diğerinden daha uzun yaşar.Bundan yola çıkarak yumurtlama zamanına ne kadar yakın ilşkiye girerseniz erkek spermi daha hızlı hareket ettiği için yumurtanızı dölleyecek ve oğlunuz olabilecektir. Eğer yumurtlama zamanından 2-4 gün önce ilişkiye girerseniz erkek spermler yumurtlama zamanına dek yaşayamayacağından ve ancak kız kromozomu taşıyanlar dayanabileceğinden kızınız olma şansı yükselir. Yinede hiç bir şey %100 değildir.

Whelan metodu (Dr. Elisabeth Whelan)
Bu metod biraz önce anlattığımızın tam tersini söyler. Bu metoda göre erkek spermin oluşumundaki bazı biyokimyasal değişiklikler adet döneminin erken safhasında daha etkili olur. Yani bir oğlunuz olsun istiyorsanız yumurtlama zamanından 4-6 gün önce ilişkiye girin. Whelan bu metodun erkek çocuk oluşumunda %68 başarılı olduğunu öne sürüyor.

Ericsson metodu (Dr. Ronald Ericsson)
Dr. Ronald Ericsson birçok kadın doğum merkezinde kullanılan bu yöntemin patent sahibi. Bu yöntem daha bilimsel şartlarda gerçekleştiriliyor. Babadan alınan spermler özel bir yöntemle filtre ediliyor yada sentrifuje ediliyor. Bu işlemden sonra hafif olan Y kromozomu(erkek) tüpün üstünde kalırken; ağır X kromozomu dibe çöküyor. Hangi cinsiyeti istiyorsanız daha sonra o alınıyor ve yapay döllenme ile rahminize bırakılıyor.

ve en çok başvurulan yöntem ise ÇİN TAKVİMİ!
Doğum tarihiniz ve son adet tarihinize göre kız veya erkek çocuk sahibi olma vakitlerinizi önceden belirleyerek hamile kaldığınızda tutturabilmek için %50 şansınız var :)
Çin Takvimi

Yukarıda bahsettiğimiz yöntem ve olasılıklar ‘büyükanne tavsiyeleri, çeşitli yabancı sitelerdeki kaynaklar”dan alıntıdır. Kız ya da erkek çocuk sahibi olma ile ilgili sonuçlardaki yüzdeler; ancak %50 kız %50 erkektir :)

Author

Share