Ergenlikte Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

Author

Categories

Share

Ergenlik döneminde özellikle genç kızlar, cildinde meydana gelen değişimlerden rahatsız olmaktadır. Çıkan sivilceler onları fazlası ile mutsuz eder. Hatta daha çok küçük yaşlarında cilt bakım kremleri kullanmaya başlarlar. Fakat ergenlikte cilt bakımı yaparken çok fazla kozmetik kremler kullanmanız gerekmez. Daha doğal ve pratik yöntemlerle cilt bakımı yapmanız mümkündür.

Ergenlikte Cilt Bakımı Nasıl Yapılır.1

Ergenlik döneminde cilt bakımı yaparken öncelikle cildinizin her daim temiz olmalıdır. Kesinlikle sivilcelerinizi sıkmak, iğnelerle delmek gibi işlemleri kullanmamalısınız. Özellikle okuldan geldikten sonra uygun bir nemlendirici sabunla cildimizi temizlemeyliyiz. Çünkü dışarıda maruz kalınan hava kirliliği, toz gibi etkenlerden dolayı yüzümüzde kirlenmeler ve siyah  gözenekler oluşmasına neden olur. Daha sonra temizleme jelimiz varsa onu kullanabiliriz.

Ergenlikte cilt bakımı yaparken çok fazla sivilceniz var ise etrafınızda duyduğunuz kremler yerine bir cilt doktorunun tavsiye ettiği kremler kullanmak oldukça önemlidir. Birçok genç arkadaşlarının önerisi ile aldığı kremler dolayısıyla cildini daha kötü durumda bırakmaktadır. Ayrıca çok küçük yaşta cildinizde farklı markaların ürünlerine maruz bırakmamanızı öneririz. Daha doğal ve daha az bakım ürünleri seçmek her zaman önemlidir. Ayrıca Güneş lekelerine karşıda cildinizi korumanız gerekir.

 

Author

Share