Ender Saraç’tan Diyet Yapanlar İçin Tok Tutacak Beslenme Önerileri

Author

Categories

Share

Kışın kilo almamak aslında elimizde. Genellikle birçok kişi kış aylarında kilo alır ve ilkbahar aylarında diyet başlar ve yaza fit girmek ister. Fakat kış aylarında dikkat edilmezse aldığınız fazla kiloları vermekte zorlanabilirsiniz. Oysa kışın kilo vermeseniz de kilonuzu korumanız dahi sizin için çok avantajlı olacaktır. Bunun içinde Ender Saraç’tan tok tutacak beslenme önerilerini sizlerle paylaşacağız.

Ender Saraç'tan Diyet Yapanlar İçin Tok Tutacak Beslenme Önerileri

Öncelikle her sabah kahvaltı yapmadan önce belinizi ölçünüz. Evde bulunan mezura ile bel ölçünüzü alabilirsiniz. Eğer ki bel ölçünüz bayanlarda 93 santimden, erkeklerde ise 101 santimden büyük ise o halde iyi bir diyete ihtiyacınız var. Diyet yaparken de en önemli nokta aç hissetmemektir.

Diyetlerde tok hissetmenizi sağlayacak yiyecekler vardır. Tabi ki bunlar ekmek, hamur işi tarzı değil kalorisi az ve sağlıklı gıdalardır. Bunların başında elma gelmektedir. Elma hem ucuz hem de kolayca bulacağınız bir meyvedir. Açlık hissinizi elma yiyerek giderebilirsiniz. Bunun dışında zerdeçal ve nane koklamakta açlık hissinizi ortadan kaldırmaktadır.

Kesinlikle ana öğünleri atlamayınız. Yani kahvaltı yapıp akşam yemeğine kadar hiçbir şey yemeden durmayınız. Böylece çok fazla acıkacak ve akşam yemeklerini daha fazla yiyeceksiniz. Ara öğünlerde yulaflı bisküviler, yulaf ezmesi, yoğurt, badem, ceviz, gibi gıdalar tüketebilirsiniz.

Stresten dolayı çok yemek yiyorsanız mutlaka stresinizi azaltacak bitkisel çaylar içiniz. Böylece rahatlayacak hem de stres yüzünden yemek yemeyeceksiniz.

Yemek yerken bol bol çiğneyiniz. Yağdan uzak durup baklagillere ağırlık veriniz. Eğer gün içinde ara öğünlerde çok aç hissediyorsanız bir adet haşlanmış yumurta yiyebilirsiniz.

 

 

 

Author

Share