En Kolay 5 Atıştırmalık Tarifi

Author

Categories

Share

Beklenmedik bir misafir geldiğinde, canımız yemek yapmak istemediğinde veya çok aç olup uzun uzun yemek yapmak istemediğimiz zamanlarda kolay ve az zaman alan atıştırmalıklara başvuruyoruz. Böylelikle zamanda kazanıyor ve farklı lezzetler deniyoruz. Üstelik bu tarifleri yapmak için çok az ve genelde hepimizin evinde bulunan malzemeleri kullanıyoruz.

En Kolay 5 Atıştırmalık

1- Hazır Yufka + Taze Kaşar + Yumurta = Çıtır Peynir Çubukları
Çıtır Peynir ÇubuklarıSigara böreği yapar gibi yufkaları kesin ve içine çubuk şeklinde kestiğiniz kaşarı koyarak sarın. Sardığınız yufkaları çırpılmış yumurtaya bulayarak kızartın. Oldukça basit ve lezzetli olan çıtır peynir çubuklarını meze, atıştırmalık ve kahvaltı olarak tüketebilirsiniz.

2- Makarna + Süt + Kaşar Peyniri = Peynirli Makarna
Peynirli Makarna1/3 su bardağı makarna, 1/2 su bardağı su, 1/4 su bardağı süt ve 1/2 su bardağı rendelenmiş kaşar ile çok kolay ve lezzetli bir makarna yapabilirsiniz. Makarna ve suyu kupaya alarak mikrodalgaya atın ve yüksek derecede 2 dakika pişirin. Sıcak makarnanın üzerine süt ve kaşarı ekleyerek 1 dakika daha pişirin.

3- Domates + Beyaz Peynir + Kraker + Kekik = Yalancı Pizza
Yalancı PizzaKilo almamak ve tok kalmak için güzel bir atıştırmalık. Krakerin üzerine malzemeleri koyarak tüketin. Eğer kilo probleminiz yoksa ekmekle de yapabilirsiniz.

4- Krem Peynir + Biber + Salam/Jambon = Yeşil Biber Sepetleri
Yeşil Biber SepetleriBiberleri ikiye kesin ve çekirdeklerini çıkarın. İçlerini krem peynir ile doldurarak üzerine salamı koyun ve kürdanla saplayın. 190 derecelik fırında 10-15 dakika kadar pişirin. Kahvaltıda, ara öğünde veya meze olarak tüketebilirsiniz.

5- Dilimlenmiş Kaşar + Milföy Hamuru = Peynirli Milföy
Prynirli Milföy LokmalarıMilföy hamurunu dörde bölün ve içine kaşar koyarak kapatın. Kızarana kadar pişirin ve afiyetle yiyin. Kahvaltıda da yapabilirsiniz.

Author

Share