En iyi Parfüm Kokusu Seçimi için Bilgiler | Hanımların Dünyası

loading...

En iyi Parfüm Kokusu Seçimi için Bilgiler

En iyi Parfüm Kokusu Seçimi için Bilgiler

Parfüm alışverişine giderken ve parfümeri reyonunda onlarca çekici parfüm şişesi arasından hangisini seçmeniz gerektiği konusunda sizlere bilgi vermek istedik.

      * Uzaktan Kokla

Unutma ki parfümün sadece senin teninde kokmayacak, senin yakınından geçenler de bu kokuyu duyacak. O halde, seçeceğin parfümün uzaktan nasıl duyulduğu da çok önemli. Bu yüzden, almayı düşündüğün parfümü bileğine sık ve bileğini uzakta hareket ettirerek kokuyu hissetmeye çalış.

      * Öncesinde Üzerine Parfüm Sıkma

Tenine yakışacak parfümü bulmaya gidiyorsun, evde kullandığın parfümle iyi bir karışım yapmaya değil. Ancak temiz ve hiçbir şey sürülmemiş tende parfümün gerçek kokusunu alabilirsin.

      * Deneme Kağıtlarına Güvenme

Herkesin vücut kimyası farklıdır. Kağıda sıktığın parfümün, senin teninde nasıl kokacağını ve teninle uyumlu olup olmayacağını yalnızca kağıt üzerinde anlayamazsın. Parfümün teninle temas etmesi ve vücut ısınla karışması gerekir.

      * Tester Satın Al

Her dükkanda mümkün olmasa da beğendiğin parfümün deneme boyunu al. Büyük boy parfümü almadan önce, bir kaç gün evinde bu kokuyu sık. Böylece, bu kokunun seni gerçekten mutlu edip etmediğini daha iyi anlarsın.

      * Parfümleri Peşpeşe Deneme

Parfümeriye girdiğin anda gözün dönüyor, biliyoruz ama yine de şişesini beğendiğin her parfümü denedikten sonra, dükkanda biraz dolaş ve birkaç dakika geçince alternatifi sık.

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb