En İyi Oje Markaları | Hanımların Dünyası

En İyi Oje Markaları

 

en-iyi-oje-markalari

Ojeler elleri olduğundan daha zarif ve şık gösteren bir aksesuardır. Eller gün içinde maddelerle en fazla temas eden organdır. Bu temas ister istemez tırnaklardaki ojeye de zarar vermektedir. Gerek ev işlerinde suyla uğraşmak, gerek havuz ve denizde suya temas etmek de ojenin çok çabuk soyulmasına neden olmaktadır. Bunlara engel olmanın çaresi ise kalite ojeler kullanmaktır. Kaliteli oje kullanmak sadece hoş görüntü sağlamak için dikkat edilmesi gereken bir durum değildir.

Oje her yaştan kadının kullandığı ve en fazla kullanılan aksesuardır. Kullanan bu kadar geniş bir kitle olması ojenin sağlığa etkilerinin de dikkate alınmasını zorunlu kılmaktadır. Ojenin içinde bazı zararlı bileşenler vardır. Bunlar; formaldehit, fitalat ve tolurendir. Formaldehit solunması zararlı kanserojen bir maddedir. Tolurenin kanserojen olup olmadığı konusunda kesin bir bilgi olmasa da bu da solunması zararlı bir maddedir. Hamilelik durumunda solumanın bebeğe bile zarar verebileceği kadar ciddi etkileri vardır. Fitalat ise hormon bozukluğuna neden olan kanserojen bir maddedir. Bu 3 bileşenin bu kadar ciddi olan etkileri düşünüldüğünde kaliteli ojeleri kullanmak da bir zorunluluk olarak karşımıza çıkmaktadır. Piyasada bu bileşenleri içermeyen ojeler de bulunmaktadır. Oje alırken buna çok dikkat etmek gerekmektedir.

Peki, kaliteli oje markaları hangileridir? Flormar ojeler akla ilk gelen kaliteli ojelerdir. Aynı zamanda çabuk kuruyan ojeleriyle en çok kullanılan oje markalarından biri olmuştur. Pastel marka ojeler de hem uygun fiyatı hem bu zararlı bileşenleri içermemesi nedeniyle kaliteli ojeler arasındadır. Sally hansen marka ojeler de kalitesiyle tanınmış ünlü bir markadır. Bu marka da ojelerine zararlı bileşenleri karıştırmaz. Kaliteli renk sunmanın yanında tırnakların da sağlıklı olmasını sağlar. Zoya marka ojeler de oldukça kalitelidir. Sayılan zararlı maddeleri içermez. Bunların yanında Butter London, O.P.I. , Essie marka ojeler de oldukça kaliteli ojelerdir. Bunların hiç birinde formaldehit, fitalat ve toluren bulunmamaktadır.  • FaceBook ta paylaş

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR