En İyi Eyeliner Hangisidir ve Özellikleri Nelerdir

Author

Categories

Share

En İyi Eyeliner Hangisidir ve Özellikleri Nelerdir

Eyeliner çekmek her kadının başarabileceği bir şey değildir. Eğer makyaj yapmaya başladığınızda eyeliner çekmeyi başarabiliyorsanız, diğer kadınlardan bir adım öndesiniz demektir. Tabi iş eyelineri çekmekle bitmiyor. En iyi eyeliner hangisi ve özellikleri nelerdir? En iyi eyeliner akmayan ve bulaşmayan eyelinerdir. Bu arada kullandığınız eyelinerin ucu da önemli bir detaydır. Zira göz yapınıza göre kullanmanız gereken eyeliner fırçası göz yapınıza göre değilse güzelleştirmez çirkinleştirir. Örneğin büyük gözleriniz ve onları çevreleyen geniş göz kapaklarınız varsa keçe uçlu veya kalın fırçalı bir eyeliner kullanabilirsiniz. Fakat çekik ve küçük gözleriniz varsa bu tarzlar sizi pandalar gibi gösterecektir. Keçe Uçlu Eyeliner Çeşitleri En iyi eyeliner hangisi ve özellikleri nelerdir? Size uygun olan eyeliner sizin için en güzel ve özel olanıdır. Örneğin eyeliner sürmeye yeni başladıysanız ince ve keçe uçlu eyeliner sizin için uygun olanıdır. Bu tür eyelinerler tıpkı boya kalemi gibidir. Kullanması da bir o kadar kolaydır. Tek dezavantajı çabuk kuruyor olması. Bu nedenle kullandıktan sonra kapağını mutlaka kapatın ve serin bir yerde muhafaza etmeye çalışın.

Ürünü far kullandığınız gözlerinizde kullanacaksanız gözlerinizin kirpik altlarına far sürmeyin. Çünkü keçe uca far yapışıp bozulma yapabiliyor. Kişisel bakım marketlerinde bulabileceğiniz bu ürünün Max Factor olanını kullanmanız gözleriniz iççin daha uygun olacaktır. Likit Eyeliner Çeşitleri Likit eyeliner keçe uçlu gibi kolay sürülebilen bir üründür. Tek sorun çabuk bulaşıp göz makyajını dağıtabiliyor olması. Bu nedenle sürerken ellerinizin titrememesine özen gösterin. Öyle tek seferde çekerim diye de uğraşmayın. İki seferde de çekseniz olur. Yeter ki düzgün ve dağıtmadan çekin. Son derece kullanışlı ve kalıcı olan bu eyeliner türü hemen hemen tüm kadınların tercih ettiği bir eyeliner çeşididir. Kolay kurumayan likit eyelineri gözlerinizin üzerinde de kolay kurumaz. Bu nedenle biraz beklemek ve geri kalan makyajı öyle uygulamakta fayda var. Eğer tercihiniz siyah eyelinerden yana ise Golden Rose veya NYC sizin için en uygun olan eyeliner çeşididir.

Jel Eyeliner Çeşitleri Maybelline ve London ürünleri içerisinde en kaliteli ve kalıcı olarak görülebilen jel eyeliner çeşitleri henüz tam olarak sürmeyi beceremediyseniz sizin için uygun bir eyeliner çeşidi olabilir. Ürün tıpkı gece ve gündüz göz kremleri gibi küçük bir krem kavanozu içinde satılıyor. Ürünü fırça yardımı ile sürmeniz gerekiyor. Fakat likit eyeliner gibi akıcı olmadığı için o kadar da bulaşıcı değil. Benim için en iyi eyeliner hangisi ve özelikleri nelerdir? Diye merak ediyorsanız krem yani jel eyelineri deneyebilirsiniz. Ürünün üç rengi var. Biri kahve diğeri siyah ve üçüncüsü de lacivert. Ürünün bir sıkıntısı var sürekli açılıp kapandığı için çabuk kuruyor. Bu nedenle kapağını fazla açık tutmamak gerekiyor. En Basit Eyeliner Nasıl Çekilir? Eliniz ile gerdirdiğiniz göz kapağınızın üzerini önce inceleyin. Tam olarak nasıl bir model yapmak istediğinize karar verdikten sonra, kirpik diplerinize en yakın noktadan fırçayı sürmeye başlayın. Öncelikle modelin etrafını oluşturun. Tıpkı bir kara kalem boyama yapar gibi düşünün. Daha sonra çerçevesini oluşturduğunuz modelin içini oluşturun.

Özellikle kuyruklu bir model uygulayacaksanız bu yöntem sizin için son derece uygun. Eğer kalın bir çizgi istiyorsanız daha önce yaptığınız çizginin üzerinden bir kere daha gitmeniz yeterli olacaktır. Keçe uçlu bir eyeliner kullanıyorsanız kontrolün çoğu sizde demektir. Rahat olun ve elinizi titretmeyin. Komple Göz Çevresine Eyeliner Çekmek İstiyorum Gözünüzün çevresine komple eyeliner çekmek ve makyajınızı böyle bitirmek istiyorsanız, bunun için tavana doğru gözlerinizi kaldırın. Muhtemelen görmeden uygulayacağınız için mümkün olduğunca kirpik diplerinden yukarı doğru birleştirin. Kuyruk kısmını üst taraftan tamamlamanız gerekiyor. Eğer düz bir çizgi halinde uygulayacaksanız hiç kavis vermeden fırça veya kalemi devam ettirin. Fakat hafif yay şekline olsun kaşlarıma da uysun diyorsanız elinizi titretmeden dalga şeklinde uygulayarak işlemi tamamlayabilirsiniz. Eyeliner çekmek sandığınız kadar zor bir işlem değildir. Yapmanız geren sadece kullanabileceğiniz bir ürün satın almaktır. Eğer yeteri kadar becerikli olmadığınız düşünüyorsanız keçe uçlu, ben bu işte ustayım diyorsanız likit eyeliner kullanabilirsiniz.

Author

Share