En İyi Elektrik Süpürgesi | Hanımların Dünyası

loading...

En İyi Elektrik Süpürgesi

En İyi Elektrik Süpürgesi

En İyi Elektrik Süpürgesi

 

Elektrikli süpürge tavsiyeleri, markaları ve özellikleri tüm detayları ile burada analiz edelim. Elektrikli süpürge fiyatları, sessizliği gibi pratik kriterler yanında motor gücü ve emiş gücü farkı gibi karıştırılan konular derinlemesine incelenerek her ailenin durumuna farklı öneriler getirdi. Bu cihaz ile işte şimdi akılların karma karışık olduğu bir elektrikli ev aleti ile karşı karşıya kalıyoruz. Çünkü elektrik süpürgelerinde çalışma sistemleri birbirinden farklı, temelde üç tür (toz torbalı, su filtreli ve siklon sistemli) var ve her modelin kullanıcı için avantajı ve dezavantajı bulunur. Bu sebeple elektrik süpürgesi almadan önce kendi önceliklerimizi ve amacımızı belirlemeniz gerekir. En iyi elektrik süpürgesi seçerken dikkat edilmesi gereken ayrıntılı bir bilgiler hazırladık.

En İyi Elektrik Süpürgesini Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

– Elektrikli Süpürge Filtreleri

– Hepa Filtre Nedir?

– Toz Torbalı, Su Filtreli ve Siklon Sistemli Süpürgeler

– Airwat (Hava Emiş Gücü)

– watt (Motor gücü) Karışıklığı

– Elektrikli Süpürge Fiyatları ve Maliyet

– Elektrikli Süpürge Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler ve Tavsiyeler Beklenen Elektrik Süpürgesi Özellikleri Nelerdir?

Tozu, pislikleri ve kırıntıları emerek süpürgenin içine giren havanın, çıkışı da çok önemlidir. İşte bu hava çıkışında filtre yapma dediğimiz bir kavram karşımıza çıkıyor. İyi filtre yapılmadığında alınan tozların bir kısmı süpürgeden çıkan havayla beraber tekrar ortama yayılır. Süpürgenin topladığı tozu en hijyenik ve kolay tahliye etme sistemi bu süpürgelerde olur. Toz torbası dolunca çok zahmetsizce ve hijyenik bir şekilde yani ortama toz saçılmadan dolu torba çıkarılarak yeni boş torba ile değiştirilmektedir. Yeni model toz torbalarında kilit sistemi de mevcuttur. Torba süpürgeden çıkarılırken ağzı özel kilit sistemiyle tamamen kapatarak ortama hiç toz girmez, kullanıcı tozla hiç muhatap olunmaz. En İyi Elektrik Süpürgesi aldığımızda ise;

• Evler tertemiz olacak ve mis gibi kokmalı

• Mobilyaların üzerinde ve ya kıyıda köşede ince toz birikmemeli

• Astım ve ya alerji gibi tozdan kaynaklanan sıkıntılar hissedilmemeli

• Kaliteli bir süpürge ile sadece zemin ve halılar değil, yatak, koltuklar ile hatta perdeler temizlenmeli

• Tüm bu temizlik işlemleri kullanıcıyı aşırı yormadan yapılmalı

• Önemli olan emiş gücü yüksek olan ve bu sayede en inatçı kırıntıları saçları, bunun yanında aldığı havayı iyi filtre edip hava çıkışında ortama toz, halının dibindekileri dahi alan bir süpürge olması, partikül ile kötü koku yaymaması gerekir.

• Elektrikli süpürge ile parçaları bizzat kullanıcının yönettiği hareket ettirdiği bir araç türüdür. Bu nedenle sağlamlık elektrikli süpürgeler için daha da ön plana çıkan bir özelliklerdendir.

• Elektrikli süpürge de iş gerek yüksek emiş gücünde ve gerekse de dışarıya temiz hava vererek gerçek temizlik yapan marka ve modeli bulmakta düğümlenirler. Emiş gücünün ilerleyen yıllarda düşmemesi, süpürgenin torba filtre gibi ek masraflar çıkartmaması ve uygun fiyatlı olması tüketicinin aradığı diğer özelliklerdendir.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb