En İyi Bebek Arabası Hakkında Bilmeniz Gerekenler | Hanımların Dünyası

loading...

En İyi Bebek Arabası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

En İyi Bebek Arabası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

En İyi Bebek Arabası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

bebek-arabasi

Bebek sahibi olma adaylarının aklındaki en önemli sorulardan biri de bebek arabası seçimidir. Bebeğin rahat etmesi, güvenli şekilde bir yerden bir yer taşınabilmesi ve bebeği her türlü doğa şartından koruyabilmesi açısından oldukça önemli olan en iyi bebek arabası hakkında bilmeniz gerekenleri sizler için bu yazımızda topladık. Bebek sahibi kişilerin edindikleri tecrübeler çerçevesinde oluşturulan bu öneriler ile siz de bebeğiniz için en uygun ve en konforlu bebek arabasını seçebilir ve ürün seçiminde dikkatli davranabilirsiniz. Canınızdan çok seveceğiniz evladınızın en hassas ve en korumasız olduğu ilk 3 yaş sürecinde sıklıkla kullanacağı bebek arabasını seçerken dikkat etmeniz gereken ilk husus markasıdır.

bebek-arabasi-1

Yan sanayi üretimi bebek arabalarında kullanılan kumaşlar bebeğin cildini tahriş etmekte ve yaz kış fark etmeden sürekli olarak terlemesine neden olmaktadır. Dışarı çıkıldığında kullanılan bebek arabasında bebeğinizin terlemesi hasta olmasının önünü açacağı için alacağınız bebek arabasının kumaşının ve döşemesinin terletmeyen pamuksu yapıda olmasına dikkat etmelisiniz. Güvenlik önlemleri En iyi bebek arabası hakkında bilmeniz gerekenler güvenlik önlemleri ile devam etmektedir. Bebeğinizin herhangi bir sarsıntıda ya da ani duruşlarda arabadan savrulmasını ya da araba içinde bir yerlere çarpmasını engellemek için bebeğin belinden ve omuzlarından gelen 5 noktalı emniyet kemeri bulunmalıdır. Hem sırtını hem karnını koruyan bu 5 noktalı sistem ile ani hareketlerinizde ya da arabayı eğimli bir yüzeyde sürdüğünüzde bebeğinizin düşme ihtimali sıfıra inmektedir.

en-iyi-bebek-arabalari

Bununla birlikte bir diğer güvenlik önlemi de teker frenidir. Bebek arabasının sabit durabilmesini sağlayan frenlerin el kısmında ya da ayak kısmında olması gerekmektedir, fren sistemi olmayan bebek arabalarında arabanın sizin isteminiz dışında hareket etmesi felaketlere yol açabilir. Konfor kazandırıcılar Bebek arabasının ilk 3 yaşta konforlu ve verimli şekilde kullanılabilmesi için arabanın sırt dayama kısmının ayarlı olması gerekmektedir. Bu şekilde bebeğinize oturma, yaslanma ya da tam yatma pozisyonu sunabilirsiniz. Bebek arabasının bebeği doğal hava koşullarından koruması da oldukça önemlidir. Bu noktada arabanın tentesinin bulunması ve bu tentede küçük bir penceresinin olması bebeği aşırı güneş, rüzgar, yağmur, soğuk gibi olumsuz hava koşullarından korurken bir yandan da görebilmeyi mümkün kılar.

en-iyi-bebek-arabalari

Arabanın itme kolunun ya da tentesinin yön değiştirilebilir yapıda olması bebeğinizi istediğinizde dışarıya dönük istediğinizde ise size dönük olarak gezdirebilmenize olanak tanır. Özellikle ilk 1 yıl bebeğin sürekli olarak size dönük olarak gezdirilmesi herhangi bir sorunda hemen müdahale edebilmeniz için önemlidir. Arabanın önünde ani bir durumda bebeğin düşmesini engelleyen bir bar bulunması şarttır. Kemerin takılı olmadığı hallerde ya da bebek kemeri kendi çıkardığında bu bar bebeğin düşmesini büyük olasılıkla engelleyecektir. Son olarak arabanın tekerleklerinin çok küçük olması aşırı sarsıntıya neden olacağı için bebek arabası alımında tekerleklerin büyüklüğüne dikkat edilmesi de konfor açısından önemlidir.

en-iyi-bebek-arabasi-1

En İyi Bebek Arabası Hakkında Bilmeniz Gerekenler Resimleri

 

en-iyi-bebek-arabalari-1en-iyi-bebek-arabasien-iyi-bebek-arabasi-hakkindaen-iyi-bebek-arabasien-iyi-bebek-arabasi-hakkindaen-iyi-bebek-arabasi-hakkinda-1en-iyi-bebek-arabasi-hakkinda-bilmeniz-gerekenleren-iyi-bebek-arabasi-hakkinda-bilmeniz-gerekenleren-iyi-bebek-arabasi-hakkinda-bilmeniz-gerekenler-1

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb