En Değişik İsimler ve Anlamları | Hanımların Dünyası

loading...

En Değişik İsimler ve Anlamları

En Değişik İsimler ve Anlamları

En Değişik İsimler ve Anlamları

 

 

Kadınlar hamile olduklarını öğrendikleri andan itibaren başlarlar aslında isim düşünmeye. Kız olsa şunu koyayım erkek olsa şunu koyayım diye. Ancak bebeğin cinsiyeti belli olduktan sonra kesin olarak isim üzerinde düşünülür ve karar verilir. Bu safhada anne ve babanın kendisi dışında da olaya dahil olan teyze, dayı, amca, halalar hatta dedeler ve anneanneler, babaanneler vardır. Ancak asıl kararı bebeğin asıl sahipleri olan anne ve baba verir genelde. Bu gibi durumlarda kararı daha çok anneye bırakmak da daha iyi olabilir. Peki çocuğunuza hangi ismi koyacaksınız. Eğer ki çocuğunuza kuranda geçen isimlerden koymak istiyorsanız kuranda geçen geçen en değişik isimler ve anlamlarından bahsedeceğiz. İlk olarak kız isimlerinden başlayalım.

Asel Asel ismi günümüzde karşılaşmadığımız isimlerden. Değişik olduğu gibi kulağa da oldukça hoş gelen bir isim. Asel isminin anlamı ise cennette ki bal demek.

Kevser Kevser ismi de sık karşılaşmadığımız isimlerden. Bildiğimiz üzere kuranda Kevser suresi bulunuyor. Kevser ismi cennette ki bir ırmağın ismidir. Bu ırmaktan bir kere su içtiğinizde bir daha susamıyorsunuz.

Aleyna Aleyna da değişik isimlerden. Ancak son yıllarda anne ve babalar bu ismi kurmaya başladılar. Şu an için değişik bir isim olma özelliğini yitirmiş olmasa da önümüzde ki senelerde sıklıkla karşılaşacağımız isimlerden olabilir.

Serra Serra ismi kulağa hoş gelen değişik isimlerden. Serra ismi kuranda iki farklı surede geçiyor. Anlamı ise rahatlık ve genişliktir. Serra ismiyle sık olarak karşılaşmıyoruz. Ancak ilerleyen zamanlarda bu ismi de sık olarak görmemiz mümkün. Sera Sera ismi Serra ismine benzerlik gösteriyor. Söylenmesi açısından Sera ismi daha uygun diyebiliriz. Sera ismi Arapça ve Farsça da farklı anlamlar taşıyor. Arapçada yer anlamına gelirken Farsçada köşk anlamına geliyor.

Ahsa Ahsa son dönemlerde anne ve babalar tarafından fark edilen ve kullanılmaya başlayan bir isim. Ancak bu ismi erkekler de kullanabiliyor. Yani unisex bir isim. Kuranda geçen bu ismin anlamı ise hesaplama yani saymadır.

Ecre Ecre de kulağa hoş gelen isimlerden. Bu ismi muhtemelen kimse de duymamışsınızdır. En değişik isimler ve anlamlarını arayanlar için kullanılabilir bir isim. Kolay kolay kimsede bulunmayan bu ismin anlamı ise ödüldür. Kuranda geçen kız isimleri bu şekildeydi. Kuranda geçenler dışında daha bir çok değişik isim bulunuyor. Kuranda geçenler dışında en değişik isimler ve anlamları ise şu şekilde.

Andaç Andaç oldukça modern bir isim olarak gözüküyor. Bu ismi ayrıca erkek bebeklere de kurabilirsiniz. Unisex bir isim olduğunu söyleyebiliriz. Oldukça güzel olan ve değişik isim arayanlar için ise uygun olan bu ismin anlamı ise anı-hatıradır.

Balın Balın ismini de muhtemelen duymamışsınızdır. Az koyulan isimlerden olan Balın ismini çocukları için kimsede olmayan bir isim arayanlardan iseniz rahatlıkla kurabilirsiniz. Kulağa oldukça hoş gelen bir isim olan Balın’ın anlamı ise yar yani sevgili demek. Kız isimleri bu şekildeydi.

Birazda erkekler için olan en değişik isimler ve anlamlarından bahsedelim.

Barın Barı ismi modern isimlerden . Kimsede göremediğimiz bu isim değişik isim arayanların tercihi olabilir. Bu ismin anlamı ise gücü ve kuvveti tek noktada toplayan kişi demek.

Canel Canel ismi de ender görülen isimlerden. Ender görülen bu ismin anlamı yardımsever kişi demek.

Dinçer Eğer ki erkek bebeğiniz için modern ve ender görülen bir isim arıyorsanız Dinçer ismi tam da size göre bir isim. Ender görülen bu ismin anlamı yorulmayan kişi demek.

Gediz Gediz ismi modern isim arayanların tercihi olan bir isim. Ülkemizde de bir nehre ismini veren bu isim adını verdiği yere benzerlik gösterdiği gibi su birikintisi anlamına geliyor.

Ayaz Ayaz son zamanlarda koyulmaya başlayan isimlerden. Oldukça karizmatik bir isim olan bu ismi değişik isim arayanlar da kurabilirler. Çoğu kişi için kulağa hoş geldiği bariz olan bu ismin anlamı ise duru bir havada çıkan soğukluk.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb