En Çok Kilo Alınan Hangi Ay Biliyor Musunuz?

Author

Categories

Share

Forza Supplements adlı ünlü diyet ürün firması çok değişik ve oldukça faydalı bir araştırmaya imza atmış. Yaklaşık 2000 üzerinde yapılan bir araştırma göre hangi aylarda kilo alındığı araştırılmış. Çıkan sonuçlara göre sonbahar ve kış aylarında daha fazla kilo alındığı ortaya çıkmış. Yaz aylarında ise soğuk mevsimde alınan kilolar verildiği gözlenmiş.

En Çok Kilo Alınan Hangi Ay Biliyor MusunuzKış mevsiminde genelikle hava şartlarından dolayı diyet yapmak zor olmaktadır. Her ne kadar az yense de çoğu kişi yürüyüş, spor gibi faaliyetlere kış mevsiminde yoğunluk veremiyor. Bunun dışında zaman zaman yaşanan hastalıklardan dolayı da spora ara verilip kilo artışı yaşanıyor. Oysa yaz mevsiminde insanlar daha hareketli olmaktadır. Kışın tv başında geçen zaman daha fazla yazın yerini hareketli akşamlara bırakıyor. Hatta çoğu aile birlikte akşam yürüyüşleri yapmakta ve bununla beraber tatil yapacak kişiler fazla kilolarından kurtulmak istemektedir. Dolayısıyla kışın alınan kilolar diyetle verilmeye çalışılıyor.

Kış mevsiminde de tabi ki her ne kadar kilo alınsa da aslında önemli olan aşırıya kaçmamak. Aksi halde kilo alındıktan sonra vermek çoğu zaman kolay olmuyor.  Her ne kadar soğuk havalarda spor ve yürüyüşe ara verseniz de evde kendinize güzel bir plan yaparak her gün en az yarım saat evde farklı hareketlerle çalışmalar yapmanız mümkündür.

 

 

Author

Share