Emirgan Madoya Gittim Gördüm Geldim Yazıyorum :)

Author

Categories

Share

2 Haziranda açılan Emirgan Mado’yu duymayan kalmamıştır.

2 yıldır istanbul da yaşıyorum ve istanbulun beni kendine aşık eden tek özelliği boğaz oldu. Bende lüks mekan değil ama boğaz gören mekan hastalığı var boğaz manzarası iyi olan birçok cafe ve restauranta gitmişizdir, genellikle kahvaltı için.

Daha önceden Emirgan Sütiş’in büyük bir önemi vardı benim için hizmet süper ama manzara eksikliği var :(

Başka manzaralı mekan arayışındayken bir gece hisar tesislerinde çaya gittik manzarasını çok beğendim süper ama biraz daha orta yaşlı mekan gibi geldi bana çok sessiz sakin çay bahçesi havasında adı da çay bahçesi zaten.

Sonra ilk kez evlilik yıldönümümüzde Lokma’ya gittik gerçekten hizmet kalite yemekler manzara herşey tam anlamıyla muhteşem sevdiğim mekanlar listesinde ilk 3 te yer alıyor.

Derkeeennn 2 haziran da Emirgan Mado açıldı 1 haftadır gidebilmek için sabırsızlanıyordum dün gece büyük bir heyecanla giyindik süslendik eşimle Emirgan Mado’nun yolunu tuttuk. Gittiğimizde acayip bir yoğunluk vardı tüm teras masaları doluydu bir anlık bir hüzün kapladı içimi ama görevli süper hizmeti ile hemen bize tam boğaz manzaralı bir yer buldu.

Tatlı yemek için gitmiştik ve birer waffle yedik tadına doyum olmuyor desem yeridir. O kadar büyük ve labirent gibi odalardan oluşan Emirgan Mado da lavoboyu bulabilmek için neredeyse kaybolacaktım ama görevli sağolsun kapısına kadar eşlik etti bana kısacası hizmet harika.

Sonra yan masadakiler muhteşem görüntüye sahip mantı yiyorlardı dayanamayıp tuhaf bir şekilde tatlının üstüne mantı istedim çok komik biliyorum :) ama canım çekti neyapalım

Mantı geldiğinde büyük bir sabırsızlıkla yemeğe başladım bitmesin diye dua ediyordum bir ara.

Mantımızı da yedikten sonra birer çay içip ardından kalktık o ihtişamlı boğaz manzarasına üzülerek veda ettik :(

Gitmeyi düşünenlere şiddetle tavsiye ediyorum en sevdiğim mekanlar listesinin zirvesine yerleşti.

Unutmadan yazayım en önemli noktalardan biri fiyatlarının çok uygun olması

Örnek Olarak

Mantının porsiyon fiyatı: 12.50 TL

Waffle fiyatı: 10.00 TL

Author

Share