Emekli Olunca Yaşanabilecek En Güzel Köyler | Hanımların Dünyası

loading...

Emekli Olunca Yaşanabilecek En Güzel Köyler

Emekli Olunca Yaşanabilecek En Güzel Köyler

Emekli olduktan sonra herkes sakin, huzurlu ve şehir masraflarından uzaklaşmış bir yaşam hayal eder. Bizde emekli olduktan sonra sakin, huzurlu bir hayat yaşayabileceğiniz Türkiye’de ki köylerden bazılarını sizler için yazımızda derledik.

Emekli Olunca Yaşanabilecek En Güzel Köyler

İzmir / Çeşme / Ildır Köyü

İzmir’in Çeşme ilçesine bağlı muhteşem güzellikle küçük bir sahil köyüdür Ildırı. Ilıman iklimi ile yaz kış sakin ve huzurlu, manzarası ile her baktığınızda içinizi ferahlatan bir köy hayal ediyorsanız Ildırı’yı mutlaka incelemelisiniz.

Bursa / Nilüfer / Gölyazı Köyü

Bursa Uluabat gölü kıyısında ki küçük adalar üzerinde muhteşem bir köy yerleşimi var ve bunun ismi Gölyazı. Yöre halkının balıkçılık ve zeytincilikle geçindiği Gölyazı köyünce sizde bir köy evi satın alarak emekliliğinizi güler yüzlü insanların arasında huzurla geçirebilirsiniz.

İzmir / Selçuk / Şirince Köyü

İzmir’in Selçuk ilçesinde bağlı orman içinde harika bir havası ve mimarisi olan eşsiz güzellikte ki bir köy. Mutlaka ziyaret ettiğinizde aşık olacağınızdan emin olabilirsiniz. Şirince köyünde gündüz saatlerinde turistlerin yoğunluğu sebebi ile bir hareketlilik olsa da akşam olunca köy tamamen sessiz ve huzurlu bir atmosfere dönüşür.

Bolu Göynük İlçesi Köyleri

Bolu Göynük bir köy değil ama sizlere köy havasında ki huzuru yaşatacak nadir yerlerdendir. Doğa ile iç içe sakin bir yaşam istiyorsanız Bolu ilinin Göynük ilçesi ve civarında ki köylere yerleşmenizi tavsiye ederiz.

Sakarya Taraklı Beldesi

Sakarya’nın Taraklı beldesinde hem huzuru hemde doğa ile iç içe tarihi dokuların verdiği pozitif enerjiyi yaşayabilirsiniz. Bir dönem reklam filmi ile oldukça ünlenen bu köyde sizde bir ev sahibi olabilir köy hayatının tadını çıkarabilirsiniz.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

ilkay Şahinbaş diyor ki; 28 Eylül 2014 - 23:18
Ali Sinan Varlık 2014-09-28 17:56:01
Ildırı hariç diğerlerini görmüş ve çok beğenen birisi olarak öncelikle Göynük'ü, sonra da Taraklı'yı tavsiye ederim. Şirince de çok güzel ama gündüzleri çok kalabalık olabiliyor. Ildırı ise güzel olsa bile bence Çeşme'nin dibinde olduğu için turisler tarafından (özellikle İstanbullu) yağmalanabilecek bir yer gibime geldi. Bu yüzden bedava ev bulsam gitmem... Şahsi kanaatim amaç İstanbul ve kalabalığından kaçmaksa tavsiyem Göynük'tür.

Şirince konusunda katılıyorum gündüzleri akşam saatine kadar aşırı derecede kalabalık oluyor. Ama akşam saatlerinde tüm esnaf tezgahlarını kapatıyor ve köy muhteşem bir sessizliğe bürünüyor tam kafa dinlenebilecek şekilde. Ildırı’ya her yıl giderim Çeşme’ye yakın ama bir cazibe merkezi değil sanırım belediye yapılaşma izni vermeyip tarihi dokuya dokundurmuyormuş. Bu yüzden neredeyse bir restaurant bile yok, konaklayabilecek yer yok, plaj yok ve bomboş çok sakin bir köy.

CEVAPLA
Ali Sinan Varlık diyor ki; 28 Eylül 2014 - 17:56

Ildırı hariç diğerlerini görmüş ve çok beğenen birisi olarak öncelikle Göynük’ü, sonra da Taraklı’yı tavsiye ederim. Şirince de çok güzel ama gündüzleri çok kalabalık olabiliyor. Ildırı ise güzel olsa bile bence Çeşme’nin dibinde olduğu için turisler tarafından (özellikle İstanbullu) yağmalanabilecek bir yer gibime geldi. Bu yüzden bedava ev bulsam gitmem… Şahsi kanaatim amaç İstanbul ve kalabalığından kaçmaksa tavsiyem Göynük’tür.

CEVAPLA
1

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb