Embriyo Transferi Video ve Embriyo Gerçekleri | Hanımların Dünyası

loading...

Embriyo Transferi Video ve Embriyo Gerçekleri

Embriyo Transferi Video ve Embriyo Gerçekleri

Embriyo Transferi Video ve Embriyo Gerçekleri

embriyo-transferi-video

Embriyo Transferi Video ve Embriyo Gerçekleri Embriyo transferi nasıl yapılır bu konu ile başlamak gerekirse Jinekolojik olarak kullanılan muayene masasında aynı muayene pozisyonunda olacak şekilde hasta hazırlanmasının ardından muayene aleti yerleştirilmektedir. Rahim ağzı özel olarak tavsiye edilen sıvılarla temizlenir. bu işlem sonrasında embriyolog tarafından laboratuvar ortamında bulundurulan embriyolar ince yapılı bir kateter yardımıyla rahim içine yerleştirilir. Ne kadar embriyo yerleştirileceği bazı kriterlere göre belirlenmektedir. Embriyo Transferi Video ve Embriyo Gerçekleri, gereğinden fazla yapılan embriyo transferleri çoğul gebelik riskini arttıracağı için sakıncalı olabilmektedir.

embriyo-transferi-video-ve-gercekler-3

Yaşı daha genç olan ve bunun yanında kaliteli embriyolara sahip olan hastalarda uygulama olarak daha az miktarda embriyo transferi planı yapılırken, yaşı daha ileri olan ve bunun yanında embriyo kaliteleri de zayıf olan hastalar için daha çok miktarda embriyo transferi planlanmaktadır. Transfer işlemi için seçilen embriyoların dış kısmında bulunan zona tabakası kalın durumda ise lazer kullanılarak zona tabakasına inceltme işlemi (AHA) uygulandıktan sonra transfer gerçekleştirilmektedir. Embriyo Transferi Video ve Embriyo Gerçekleri, elde edilmiş olan kaliteli durumda olan embriyolardan seçilerek rahime transfer edilenler dışında fazla kalmış olanlar dondurulabilir. Daha sonra uygulanacak tüp bebek tedavilerinde kullanılmaktadırlar. Böyle bir uygulama sayesinde tekrar tüp bebek uygulaması gerektiğinde embriyo oluşturma ve yumurta toplama işlemlerinin uygulanmasına gerek duyulmadan doğrudan embriyo transferi yapılmaktadır.

embriyo-transferi-video

Embriyo Transferi Video ve Embriyo Gerçekleri kapsamında embriyo transferi sonrası kullanılacak ilaçlar. Genellik başlangıcı ile progesteron ilaç türleri reçete edilmek sureti ile nasıl kullanılacağı hakkında bilgi verilir. Bu ilaç türleri tablet, vajinal jel şeklinde, enjeksiyon kullanımı şeklinde olabilmektedir. Crinone jel kullanımı, progestan kapsül kullanımı gibi gebeliği destekleyici ilaçlardan seçilmektedir. Bunlardan farklı olarak vitamin takviyesi veya başka etkiye sahip ilaçlar reçete edilmiş ise dikkatli şekilde doktor gözetiminde kullanılmalıdır. Progestan kapsül olarak verilen ilaç türleriağızdan veya vaginal yoldan kullanılmaktadır. Crinone jel kullanımı vaginal yoldan uygulanmaktadır. progynex ampül kas dokusunun içine enjeksiyon kullanılarak uygulanır. Embriyo transferi video ve embriyo gerçekleri.

embriyo-transferi-video-ve-gercekler-2

Embriyo transferi uygulandıktan sonra kanama, akıntı ve ağrı belirtileri olarak çok az miktarda lekelenme belirtisi veya kanama belirtileri olabilmektedir. Bunun sebebi embriyonun rahim duvarına yapışması esnasında zar tabakayı etkilemesinden dolayı olmaktadır. Genellikle aynı gün içinde kendiliğinden kesilmektedir. Fazla miktarda kanama ortaya çıkması durumunda doktora bildirilmelidir. Çok hafif kasık bölgesinde ağrı hissi veya bel bölgesinde ağrı hissi olabilir. Bu durumda ağrı kesici mecbur olmadıkça ve doktora danışmadan kullanılmamalıdır. Ağrılar kısa süre içinde tamamen geçecektir. Embriyo Transferi Video ve Embriyo Gerçekleri olarak önemli olan konulardan biriside embriyo transferi sonrasında cinsel ilişki konusu olmaktadır. Cinsel ilişkiye girme doktor tarafından izin verinceye kadar yasaklanmaktadır.

embriyo-transferi-video-3

Embriyo transferinden 12 gün sonra yapılmakta olan gebelik testi sonucunda eğer gebelik belirtisi saptanmazsa cinsel ilişki serbest olmaktadır. Fakat gebelik saptandığı durumda doktor izin verinceye kadar cinsel ilişki yasağı devam etmektedir. Embriyo Transferi Video ve Embriyo Gerçekleri embriyo transferi yapıldıktan sonrada uyulması gereken kurallar ve dikkat edilmesi gerekenler olarak devam etmektedir. Öncelikle bu uygulama sonrası Egzersiz ve spor yapılması sakıncalı olmaktadır. Yürüyüş olarak çok fazla yürümekten ve ayakta kalmaktan kaçınmalıdır. Embriyo transfer uygulaması sonrasında Bol miktarda yatak istirahati şekline dinlenmeli fakat devamlı yatacak kadar hareketsiz kalmaya gerek yoktur. Günlük ihtiyaçlarınız olan yemek, tuvalet, banyo gibi ufak tefek faaliyetler için kalkabilirsiniz ve dolaşabilirsiniz. Embriyo transfer işleminin sonrasında 2veya3 gün duş, banyo yapılmamalıdır, ileriki zamanlarda serbesttir.

embriyo-transferi-video-2

Embriyo Transferi Video ve Embriyo Gerçekleri Resimleri

 

embriyo-transferi-video-ve-embriyo-gercekleriembriyo-transferi-video-ve-embriyo-gerceklerembriyo-transferi-video-ve-embriyo-gercekleri-2embriyo-transferi-video-ve-embriyo-gercekleri-1embriyo-transferi-video-ve-embriyo-gercekleri-3embriyo-transferi-video-ve-gerceklerembriyo-transferi-video-ve-gerceklerembriyo-transferi-video-ve-gercekler-1

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb