Embriyo Transferi Video Ve Embriyo Gelişimi | Hanımların Dünyası

loading...

Embriyo Transferi Video Ve Embriyo Gelişimi

Embriyo Transferi Video Ve Embriyo Gelişimi

Embriyo Transferi Video Ve Embriyo Gelişimi

embriyo-gelisimi

Üreme her canlının doğasında olan ve neslin devamlılığının sağlanması için gerekli bir olaydır. İnsan neslinin de devamlılığının sağlanması için üreme oldukça önemlidir. İnsanlarda üreme erkeklerin bırakmış olduğu spermin kadının rahminde yumurta ile çiftleşmesi, gelişmesi ve embriyoya dönüşmesi ile gerçekleşmektedir. Kadın rahmine düşen sperm sonucu kadınlar hamile kalırlar ve sonuç olarak bir canlı meydana gelmektedir. Ancak bazen kadından veya erkekten kaynaklanan sağlık sorunlarından dolayı kadınlar hamile kalamaz ve sonuç olarak kadın ve erkeğin bir çocuğu olamamaktadır. Yıllardır birçok alternatif tıp veya farklı yöntemler denenerek insanlar çocuk sahibi olmaya çalışmaktadır.

embriyo-gelisimi-1

Artık gelişen teknoloji sonucunda tıp teknolojisi de bir hayli ilerlemiş ve tüp bebek mucizesi sonucu çiftler çocuk sahibi olabilmektedir. Peki, tüp bebek mucizesi nedir ve nasıl gerçekleşir? Tüp bebek ile birçok çocuk sahibi olamayan çift çocuk sahibi olabilmektedir. Tüp bebek yeni tıp teknolojisinde bir mucize olup aslında embriyo transferi mantığına göre gerçekleşmektedir. Rahim içerisinde döllenemeyen yumurta embriyonun rahmin dışında rahim için ile aynı şartlar sağlanarak embriyonun gelişiminin sağlanması ve bunun sonucunda gelişmiş embriyonun rahim içine yerleştirilmesi ile sağlanmaktadır. Kadından alınan yumurta hücresinin ilk 24 saat içerisinde döllenmenin gerçekleşip gerçekleşmediğine daha sonraki 48 ile 72 saat içerisinde ise sağlıklı embriyo gelişip gelişilmediğine bakılarak kontrol edilmektedir.

embriyo-gelisimi-2

Rahim içine yerleştirilecek olan embriyo sayısı da kadının yaşına ve daha önce gerçekleştirdiği uygulama sayısına bağlı olarak değişmektedir. Birçok kişinin merak ettiği embriyo transferi videosu ve embriyo gelişimi ise oldukça ağrısız bir şekilde gerçekleşmektedir. Basit bir yöntem olan embriyo transferinde ise bir kateter kullanılarak embriyo rahim içine bırakılmaktadır. Yaklaşık olarak 5 ile 10 dakika arasında gerçekleşen bu işlem ise daha çok aşılama yöntemi gibidir. Embriyo gelişimi nasıl olur? Her yıl çok daha sık kullanılan ve geliştirilen tüp bebek teknolojisi sayesinde birçok çift artık yıllardır hasretle beklediği bebeğine kavuşabilmektedir.

embriyo-transferi-video

Erkekten alınan sperm ile kadından alınan yumurta hücrelerinin rahim dışında uygun şartlar sağlanarak bırakıldığı ortamda döllenmenin sağlaması durumunda embriyo gelişimi gözlenmektedir. Gelişen embriyonun sağlıklı olması durumunda ise embriyonun rahim içine transferi uygun görülür ve transferi gerçekleştirilir. Ülkemizde ise tüp bebek yönetmeliğine göre transfer edilecek embriyo sayısı eğer 35 yaşın altındaysanız 1. Ve 2. Uygulamalarda sadece 1 embriyonun transferine izin verilmektedir. Eğer 3.veya daha fazlası gerçekleşiyorsa uygulamanın 2 embriyo transferine de izin verilmektedir. Ancak 35 yaşından üstündeyseniz 2 embriyo transferi gerçekleşmektedir. 6 Mart 2010 yılında gerçekleştirilen bu düzenlemelere göre ülkemizde embriyo transferleri bu şekilde gerçekleşmektedir.

embriyo-transferi-video

Embriyo transferi öncesinde ne yapılmalı? Embriyo transferi ile gerçekleşen tüp bebek için hastaneye gelecek olan kadının uygulama sonrasında zorluk yaşamaması için bir kişi ile gelmesi çok daha uygun olacaktır. Randevunuzdan yaklaşık yarım saat önce gelerek hastanenize başvuru yapabilirsiniz. Her kadının merak ettiği embriyo transferi videosu ve embriyo gelişimini de izlediyseniz bu sizin için çok daha kolay gerçekleşecektir. Embriyo transferi gerçekleşmeden yaklaşık olarak 1 saat önce bir sakinleştirici almanız hem uterusun embriyoları kabul etmesini kolaylaştıracak hem de sizin daha rahat olmanızı sağlayacaktır.

embriyo-transferi-video-1

Embriyo Transferi Video Ve Embriyo Gelişimi Resimleri

 

embriyo-transferi-video-3embriyo-transferi-video-ve-embriyo-gelisimiembriyo-transferi-video-2embriyo-transferi-video-ve-embriyo-gelisimiembriyo-transferi-video-ve-embriyo-gelisimi-3embriyo-transferi-video-ve-embriyo-gelisimi-1embriyo-transferi-video-ve-embriyo-gelisimi-2

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb