Embriyo Transferi Sonrası Bilinmesi Gerekenler | Hanımların Dünyası

loading...

Embriyo Transferi Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Embriyo Transferi Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Embriyo Transferi Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Embriyo transferi sonrası bilinmesi gerekenler bu hususta yapılması gereken davranışlar bakımında önemli olanlar burada ele alınması gereken konuların içeriğini oluşturmaktadır. Hastaların en çok sormuş oldukları, ehil olmayan kişilerden sürekli duyarak doğru bilinen yanlışları yada yanlış bilinen doğruları uzman bir kişiden öğrenmesi daha mantıklı bir davranış olmaktadır. Embriyo Transferi Sonrası Dinlenme Şart Embriyo transferi sonrasında dinlenme konusu, bu konuda tedavi görmüş olan hastalar tarafından en çok sorulan sorular arasında yer almaktadır. Birçok çalışma yapan ve bu konuda edinilen tecrübeler sonucunda transfer sonrasında yapılan 30 dakikalık dinlenme süresinin yeterli ve gerekli olduğu bu süreden daha fazla yatarak dinlenme şeklinin gebelik şansı üzerindeki etkisi bakımından herhangi bir etkisi olmadığını göstermektedir. Bu konuda uzmanlaşmış kişilerin tavsiyeleri de hastalara 30 dakika civarı dinlenme önerilerek ve bu yönde dinlenme şekli uygulanmaktadır.

Tüm hastalara uygulanmış olan transferden bir gün sonra normal bir şekilde yaşantılarına devam etmelerini, rahat olmaları bu konuda herhangi bir endişe yaşamamaları konusunda açıklama yapılmaktadır.. Bilindiği gibi özellikle taşra gibi çevrede yaşayan birçok kadın hamile olduğunun bilincinde olmadan ve bunu bilmeden tarlada çalışarak normal yaşantısına devam etmektedir. Bunun yanında bahçede çalışmakta günlük yaşamları içinde yapılması gereken tüm faaliyetleri rahatlıkla yapmalarına rağmen sağlıklı olarak hamilelikleri devam ettikleri görülmektedir. Doktorlara tarafından uygun görülen İlaçlar düzenli olarak kullanıldığı sürece kadınların hamilelik süreçlerinde korkması için bir neden yoktur. Rahimde bulunan küçük çıkıntıları mısır tarlası yapısına benzetebiliriz. Embriyo ise görünüm aşamasında bu tarlada bir pinpon topu gibidir. Hoplamakla ve bunun yanında zıplamakla bir yere gitmez ve zarar görmemektedir.

Bir embriyo tutunması eğer çok düşük ise rahim içinde tutunma ihtimali bulunmuyorsa yataktan hiç kalkılmasa bile hareketsiz kalmanın tutunma ihtimalini değiştirmeyeceği için gebelik oluşmaz. bu konuda uzman doktorlar ebriyo transferi sonrası bilinmesi gerekenler içeriğinde aynı gün seyahat etmelerinin de bir sakınca yaratmadığı ve bu konuda endişeye gerek olmadığını uzun yılların verdiği tecrübeye dayanarak hastalarına bilgi olarak doktorlar tarafından aktarılmaktadır. Embriyo Transferi Sonrası Bilinmesi gerekenler ve Seyahat Bu alanda tedavi gören hastaların embriyo transferi sonrasında seyahat etme konusu ile ilgili birçok kaygıları oluşmaktadır. Özellikle havaalanlarında bulunan kapı şeklinde içinden geçilen manyetik alan oluşturan metal detektörlerinden korkmaktadırlar. Korkuların yersiz olduğu belirtilmektedir. Bu detektörlerin ses dalgasıyla çalışmasından dolayı zararlı etkisinin olmadığı belirtilmektedir. Embriyolara hiçbir şekilde zararı olmadığı uzman doktor tavsiyeleri arasında yer almaktadır.

Embriyo Transferi Sonrası Bilinmesi Gerekler Banyo Yapma, Duş alma, Denize/Havuza Girme Embriyo transferi işlemi sonrası aynı gün duş almanın kesinlikle hiç bir sakıncası olmadığı belirtilmektedir. Ancak suyun içine bütün vücut olarak girmek ilk günlerde sakıncalı olabilir. Rahim ağzından normal olarak sıvı geçişi olmaz ve bunu sağlamakta olan yapışkan bir maddedir. Bu maddeye mukus adı verilmektedir. Rahim ağzını kapatmakta olan mukus tıkacı kısa sürede embriyo transferi esnasında açılan deliği kapatır. Embriyo transferinden sonraki İlk iki gün suyun içine tamamen girmektense ayakta duş alma işlemi önerilmektedir. Bazı embriyo transferi yaptıran hastalar transfer sonrası uzun bir süre içinde duş almadıkları görülmektedir. Sıhhi nedenler bakımından bu davranış son derecede yanlış bir yaklaşım olduğu uzman doktorlar aracılığı ile bu tür davranış sergileyenlere uyarı olması açısından bilgi aktarımı yapılmaktadır.

Embriyo Transferi Sonrası Bilinmesi Gerekenler Resimleri

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Hüso diyor ki; 19 Aralık 2016 - 13:20

Bunu nerden alabilirm lütfen yardım edin

CEVAPLA

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb