Elvan Akın Kimdir? Elvan Akın’ın Hayatı | Hanımların Dünyası

loading...

Elvan Akın Kimdir? Elvan Akın’ın Hayatı

Elvan Akın Kimdir? Elvan Akın’ın Hayatı

Üsküdar Amerikan Kız Kolejinin ardından Marmara Üniversitesi Ekonomi Fakültesini bitiren Elvan Akın 1990 yılında Pamukbank ta iş yaşamına başlamıştır. 1996 yılında Boyner Grubu’na giren Akın, üç yıl süresince direktörlük görevine devam etmiştir.

2000 yılında göreve başladığı Garanti Ödeme Sistemlerinde ilk olarak Türkiye’nin ilk ve gerçek uçuş mili programlı ve THY’nın tek resmi kredi kartı olan Miles&Smiles’ı kullanıma sunan ekibin başında yer almıştır. Tek marka ile var olunan sektörde alışılmışın aksine farklı ihtiyaçlara en uygun şekilde segmente edilmiş ürünlerle ulaşılması gerektiği düşüncesiyle hareket etmiş, bu vizyon doğrultusunda hepsi sektörde birer ilk olan Flexi, Money, Bonus Trink, Çevreci Bonus, Bonus Kontör, Şeffaf Bonus, American Express gibi bir çok kredi kartı ve ön ödemeli kartı hizmete sunmuştur. Elvan Akın Garanti Ödeme Sistemleri çatısı altında çoklu marka yönetimini büyük bir başarı ile gerçekleştirmektedir.

Bugün kredi kartı sektöründe en çok tanınan marka olan Bonus’un, kısa sürede lider ve love mark olmasını sağlayan Akın aynı zamanda markaları hedef kitlesi ile fiziksel ortamlarda bir araya getirebilmek amacıyla birçok başarılı sponsorluk aktivitesine de imza atmış, gerçekleştirdiği sponsorluk çalışmaları ile pazarlama dünyasına örnek olmuştur.

2002 yılından beri düzenlenen ve yeni eklenen parkurlar ile adı şu anda American Express Sailing Regatta ve Bonus Snow Masters bu başarılı sponsorluk çalışmaları arasında yer almaktadır.

2 çocuk annesi olan Elvan Akın, Pazarlama’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı olarak Garanti Ödeme Sistemlerinde ki görevini sürdürmektedir.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb