Elma Sirkesi Zayıflatır Mı | Hanımların Dünyası

loading...

Elma Sirkesi Zayıflatır Mı

Elma Sirkesi Zayıflatır Mı

Elma Sirkesi Zayıflatır Mı

elma-sirkesi-zayiflatir-mi

Özellikle son yıllarda sirkenin hem cilt ve saç güzelliği hem de sağlıklı yaşam için yaygın olarak kullanılsa da aslında kullanımının tarihi yüz yıllarca öncesine dayanmaktadır. Elma sirkesi zayıflatır mı,yüksek tansiyon ve yüksek kan şekeri ve yüksek kolesterolü düşürmek için kullanılmaktadır. Kan şekerini düzeltmesiyle elma sirkesi açlık hissinin birden ve çok şiddetli olarak hissedilmesine engeller. Ayrıca tokluk hissinin daha uzun süreyle hissedilmesini sağlar. Bu özelliği elma sirkesinin bir çok alanda olduğu gibi zayıflama amacıyla da kullanılmasını sağlar Düzenli, dengeli ve düşük kalorili bir diyet uygulamıyor, düzenli spor yapmıyor ya da yeterli miktarda su tüketmiyorsanız yağ kaybetmeniz neredeyse imkansızdır.

elma-sirkesi-zayiflatir-mi-3

Bu durumda beslenmenize sirke eklemiş olmanız da tek başına size yardımcı olamaz. Ancak spor ve uygun bir diyetle desteklendiğinde, yemeklerden önce ya da sonra tüketilen elma sirkesi tokluk hissinin daha uzun süre yaşanmasını sağlayarak, yüksek kalorili ve sık yemek yeme isteğini azaltır Elma sirkesi zayıflatır mı?tüketmek kan şekerinin düzenlenmesini de sağlar. Özellikle yüksek kalori değeri olan ve şeker içeren yiyecekler yendikten sonra kan şekeri birden bire yükselir. Ancak birden yükselen kan şekeri yemek yedikten bir süre sonra aynı hızla düşmeye başlar. Çoğu zaman tatlı krizi olarak adlandırılan ve aniden gelen şeker tüketme isteğinin sebebi de çoğunlukla kan şekerinin aniden düşmesidir.

elma-sirkesi-zayiflatir-mi

Kan şekerindeki bu dalgalanmaların önüne geçilmesinde elma sirkesi önemli rol oynar. Böylece gün içerisinde alınan kalori miktarı düşer. Bir gıdanın kan şekerini yükseltme hızı glisemik indeks olarak adlandırılır. Glisemik indeksi yüksek gıdalar kan şekerinde dalgalanmalara sebep olmaktadır. Glisemik indeksi düşük gıdalar tüketildiğinde ise kan şekeri yavaş yavaş yükselir ve uzun süre aynı seviyede kalır. Bu da tekrar acıkma süremizin uzamasına yardımcı olur. Elma sirkesi tüketimi ayrıca iç organlarımızın kendi kendilerini temizlemelerine yardımcı olur. Idrar kesesi, böbrekler ve karaciğeri özelikle temizlenmesini sağlar. Elma sirkesi düzenli tüketildiğinde vücudun alkali yapıda olmasına yardımcı olur.

elma-sirkesi-zayiflatir-mi-1

Vücutta vücudun işine yaramayacak asitleri depolama bölgeleri de yağlardır. Yağlar eridiğinde ortaya asit çıkacaktır. Eğer vücudunuz asitli yapıdaysa bu yağların yakılması ortaya daha çok asit çıkaracağı için yakılmaları zorlaşacaktır. Düzenli elma sirkesi kullanımı vücudun yağ yakmak için ideal alkali hale gelmesine yardımcı olur Elma sirkesi bulunabiliyorsa organik ve filtre edilmemiş olarak kullanılmalıdır. Elma sirkesi kilo vermek için yemeklerden önce ya da sonra kullanılabilir. Eğer hassas bir mideye, ülser gibi herhangi bir mide hastalığına sahipseniz sirkenin aşırı asitli yapısı mideniz için çok sert olabilir. Bu durumda sirkeyi suyla seyrelterek kullanmak midede oluşması muhtemel ağrı ve yanmaların önüne geçilmesini sağlar. Hassas bir mideye sahip olanlar ya da sirkeyi direkt içmek istemeyenler sirkeyi salata ve yemekler içerisinde tüketebilirler.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb