El Lekeleri İçin Farklı Bitkisel Çözüm Önerileri

Author

Categories

Share

Ellerde yaş ilerledikçe bazı lekeler oluşmaya başlar. Çevremizde birçok yaşlı kişilerin ellerinde kahverengimsi ve benzeri renge yakın tonlarda lekeler olduğunu görürüz. Hastalıklardan, Güneş’ten ve diğer nedenlerden dolayı oluşan bu lekeler sizi rahatsız edebilir. Bu lekelerden kurtulmak içinde önereceğimiz bitkisel tedaviler sayesinde önleyebilirsiniz. Oldukça kolay ve rahatlıkla bulabileceğiniz malzemelerden oluşan el lekeleri bitkisel çözümler şu şekildedir.

El Lekeleri İçin Bitkisel Çözüm Önerisi 1

2 yemek kaşığı limon suyu

1 yemek kaşığı yoğurt

Limon ve yoğurdu bir kaba alarak elinizle karıştırınız. Sonra bu karşımızı elinizin üstüne sürünüz. Elinizde bu karışım kuruyunca ılık su ile yıkayıp temizleyiniz. Bu el maskesini haftada iki defa uygulamanızı öneririz.

El Lekeleri İçin Bitkisel Çözüm Önerisi 2

2 tatlı kaşığı limon suyu

1 adet küçük yaban turpu

Turpu rende yardımı ile rendeleyiniz. İçine limon suyunu da ilave ettikten sonra ellerinize sürünüz. 15 dk kadar bekledikten sonra ellerinizi yıkayınız. Bu uygulamayı da haftada iki defa yapmanız yeterli olacaktır.

El Lekeleri İçin Bitkisel Çözüm Önerisi 3

1 küçük boy kırmızı soğan

3 tatlı kaşığı kadar elma sirkesi

Soğanı rendeden ya da robottan geçiriniz. Süzgeç yardımı ile suyunu sıkınız. Soğan suyunun içine elma sirkesini koyduktan sonra bir pamuk yardımı ile bu suya batırarak ellerinizin üzerine sürünüz.  Kuruyunca yıkayıp, temizleyiniz. Bu yöntemi ise her gün yapabilirsiniz. Fakat hassas bir cilde sahipseniz 3 günde bir uygulayınız.

 

 

 

Author

Share