Ekose Kıyafet Giyme Rehberi | Hanımların Dünyası

loading...

Ekose Kıyafet Giyme Rehberi

Ekose Kıyafet Giyme Rehberi

Ekose desenli kumaşlardan yapılan elbiseleri nasıl giymeliyiz?

Ekose desen ya da yaygın olarak bilinen adıyla kareli kumaşlar hayatımızda özellikle 90’lı yıllardaki Grunge stili ile yer etti. Siz de 90’lı yılları özleyenlerden biriyseniz yazımızın rehberliğinde ekose desenli kıyafetlerinize hakim olmayı öğreneceksiniz.

Ekose kalın kışlık kumaştan yapılmış etekler hepimizde sevimli okul kızı stilini andıran bir imaj bırakırlar. Bu tip etekleri giymek biraz dikkat ister. Sizi olduğunuzdan daha şişman gösterebilirler ya da diğer kıyafetleriniz ile kombinlenmesi oldukça zordur.

Güzel bir ekose eteği aslında monokrom uzun kollu bir body ile şık bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Ayağınıza da 90’lı yıllarda Yonca Evcimik’ten hatırlayacağınız Martin botlardan geçirebilirsiniz. Unutmayın, ekose etek ile sadece monokrom tonlarında ya da tek renk üst kıyafetler seçmelisiniz.

Ekose desenli üst kıyafetler nasıl giyilmelidir?

Ekose desenli gömleğinizi tek renk ipek bir etek ile bluzun üzerine atacağınız bir panço ile ve topuklu ayakkabı ile kombinleyebilirsiniz. Üstlük olarak giyeceğiniz kıyafeti kareli kumaştan seçtiğiniz zaman, alt olarak giyeceğiniz etek veya pantolonun düz renk bir kumaştan oluşmasına dikkat edin.

Ekose elbiseler nasıl giyilir?

Kareli bir elbisenin altına siyah opak çorap veya tayt giymelisiniz. Belinize deri bir kemer takabilirsiniz, ayrıca dikkat çekici bir kolye ile de kıyafetinizi vurgulayabilirsiniz.

Biraz fazla kilolu bir bayansanız ekose kıyafetler sizi daha şişman gösterebileceği için tercih etmemenizi öneririm.

Ekose kıyafet kombinleri örneklerini galerimizden inceleyebilirsiniz.

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb