Ediz Hun Hayatı Ve Filmleri

Author

Categories

Share

Ediz Hun Hayatı Ve Filmleri

 

Sizlere Ediz Hun hayatı ve filmleri hakkında bu yazımızda bilgileri vereceğiz. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Bu yazı da Ediz Hun ile ilgili bilmediğiniz ne varsa öğrenebileceksiniz. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Ediz Hun bin dokuz yüz kırk tarihinde İstanbul şehrinde dünyaya gelmiştir. Annesinin ve babasının isimleri Neşvet ve Adnandır. Ediz Hun bir Alman hastanesinde doğmuştur. Babası çerkezdir. Yani Ediz Hun babası Macaristan göçmenidir. Annesi Neşvet hanım felsefe öğretmeni babası Adnan bey ise makine mühendisidir. Ediz Hun İstanbul şehrinde Avusturya lisesini bitirmiştir. Lise mezunu olduktan sonra Ediz Hun Almanya ülkesine gidip bir üniversite de diş hekimliği okumuştur. Bunu sakın unutmayınız.

Yaz tatili için ailesinin yanına İstanbul şehrine geldiği zaman o zaman ki tarih bin dokuz yüz altmış üç yılıydı ve bir ses dergisinde birincilik yakalamıştı. Sonrasında genç kızlar adlı bir filmde başrol oynamıştır. Genç kızlar filminde Hülya Koç yiğit ve Türkan Şoray ile yer almıştı. Daha sonra Ediz Hun sinemada romantik jön olarak aranılan isim olmuştur. Bu sayede yeşil çam da hep romantik filmlerde rol almaya başlamıştır. Bin dokuz yüz yetmiş tarihinde seks filmleri teklifi geldi ve kabul etmeyerek sinemayı bırakmak istemiştir. Ediz Hun üç ocak bin dokuz yüz yetmiş üç tarihinde Berna adında biri ile evlenmiştir. Sonra bin dokuz yüz yetmiş dört tarihinde de Bengü adında bir kızı doğmuştur.

Ediz Hun bin dokuz yüz yetmiş altı tarihinde ailesi ile birlikte Norveç ülkesine gitmiştir. Orada çevre bilimler ve biyoloji üniversitesinde eğitim almıştır. Daha sonra Ediz Hun bin dokuz yüz seksen bir tarihinde kendi ülkesine geri dönmüştür. Ticari hayata atılmak istedi ve bir matbaa kurmuştur. Ediz Hun bin dokuz yüz seksen beş tarihinde acımak isminde bir dizi de yer almıştı. Ardından marmara üniversitesinde hem öğretim görevlisi hem de öğretmenlik yapmıştır. Bin dokuz yüz doksan dokuz tarihinde Ediz Hun İstanbul şehrinde milletvekili seçilmiştir. Bin dokuz yüz doksan bir tarihinde de çevre bakanlığı ve müdürlüğünü üstlenmiştir. Ancak bu işi bin dokuz yüz doksan altı tarihinde bırakmıştır. Ediz Hun şu an Okan adlı üniversitede öğretim üyeliğine devam etmektedir.

En son olarak Ediz Hun yirmi dört kasım iki bin on bir tarihinde uluslararası ve yaşam boyu başarı ödülü almıştır. Ediz Hun hayatı ve filmleri hakkında bilinmeyenler bu sitede yer almaktadır. Gelelim şimdi de Ediz Hunun yer aldığı filmleri anlatalım. Ediz Hun yeşil çam da hiç bir zaman unutulmayacak olan aktör isimlerin arasındadır. Oynadığı filmler de asla unutma yadigar azize unutamadım ilk aşk gök kuşağı acımak gariban ağlıyorum şüphe güllü geliyor güllü gülizar zahra soyguncular ayrılık güllü gönül hırsızı seni sevmek kaderim bir genç kızın romanı yaban gülü yuvasız kuşlar ateşli çingene uykusuz geceler yaralı kalp kanlı aşk öldüren aşk son mektup göz yaşlarım yuvana dön baba sinekli bakkal sevda ilk aşkım yarın çok geç olacak eli maşalı erkek severse affet sevgilim bar kızı vahşi gelin öksüz kız genç kızlar mualla hıçkırık ve gençlik rüzgarı adlı filmlerde Ediz Hun yer almıştı.

Ediz Hun hayatı ve filmleri hakkında bir şey bilmiyorsanız ve Ediz Hunun da kim olduğunu bilmiyorsanız sizleri bu siteye davet ediyorum. Ediz Hunun yer aldığı tüm filmler çok dikkat çekici çok romantik ve çok anlamlıdır. Ediz Hun çok zor bir adamdı ve bazı açık seçik filmlerde de yer almak istemiyordu. Bunu da biliyor muydunuz. Ediz Hunun aynı zaman da sosyal medyada da takip edebilirsiniz. Ediz Hun bazen magazin ve gazetelere de çıkmaktadır. Ama eskisi gibi Ediz Hun televizyon ekranlarına pek fazla hatta hiç çıkmamaktadır. Bunu sakın unutmayınız. Magazin D ekranlarında Ediz Hun ile sohbet ederken eşi ile birlikte yaşadığı büyük adada ki evini gösterir. Sayfamıza da girerek Ediz Hunun evinin resimlerini inceleyebilirsiniz. Ediz Hun büyük adaya bin dokuz yüz altmış tarihinde taşındıklarını belirtir. Daha önce başka bir evde oturduklarını da söyledi.

Ediz Hun şu an yetmiş beş yaşında ve formunu da koruyan bir adamdır. Ediz Hun her sabah spor yaptığını belirtti. Yaz mevsimlerinde ise spor olarak sabahları havuzda yüzerim dedi. Kış aylarında ise ya yürüyüş ya da evinin içinde yer alan spor aletleri ile de evininin içinde spor yapmaktadır. Aynı zaman da yediklerine de çok dikkat eder. Mesela bir gün çok yemek yediği zaman diğer gün az yemek yediğini söyler. Yani dengelemeye çalışmaktadır. Ediz Hun ve Eşi Berna ile kırk yıl aşkları devam etmektedir. Ediz Hun ve eşi Bernanın bir tane kızı ve bir tane de erkek çocuğu vardır. Aynı zamanda da dört tane de erkek torunları vardır. İki tane çocuklarından iki şer tane erkek torunları vardır. Ediz Hun hem çocukları ile hem de torunları ile çok güzel ve eğlenceli vakit geçirmektedir.

Ediz Hun Hayatı Ve Filmleri Resimleri

 

Author

Share

Önceki İçerikWill Smith Hayatı Ve Filmleri
Sonraki İçerikSaç Bakım Yağı