Ebru Şallı Burun Estetiği İpuçları | Hanımların Dünyası

loading...

Ebru Şallı Burun Estetiği İpuçları

Ebru Şallı Burun Estetiği İpuçları

Ebru Şallı Burun Estetiği İpuçları

ebru-salli-burun-estetigi-ip-uclar

Hem ülkemizde hem de dünyanın tüm gelişmiş ülkelerinde çığ gibi büyüyen bir estetik operasyon olan burun estetiği çeşitli sebeplerden ötürü yapılmaktadır. Öncelikle şu bilinmelidir ki burunların yapısı genetik faktörlerden ciddi anlamda etkilenmektedir. Yapılan araştırmalar sonucunda öğrenilmiştir ki Karadeniz bölgesinde yaşayan insanlarda genellikle büyük ve uç kısmı düşük burunlar görülmektedir. Genetik bir birikim nedeni ile oluşan bu burun hem görüntü olarak hoş bir görünüm ortaya koymamakta hem de ileri yaşlarda nefes alma konusunda bazı sorunlara neden olabilmektedir. Yine yapılan araştırmalara göre Doğu bölgelerde bulunan insanlarda da kemerli olarak tabir ettiğimiz burunlar bulunmakta, bu burunlar da ileri yaşlarda yamukluk ve kemikte bozulmalar gibi sorunlara neden olabilmektedir.

ebru-salli-burun-estetigi-ip-uclar

Düzgün, sağlıklı ve göze hoş gelen burun tanımı herkes için farklıdır ve her yüz yapısı ve ölçüsü için farklı büyüklükte burunlar tasarlanmalıdır. Burun tasarımında göz alıcı sonuçlardan biri Ebru Şallı ülkemizde mankenliği ve sağlıklı yaşam koçluğu ile ön plana çıkan bir ünlü olsa da son zamanlarda özellikle burun yapısı ile gündeme gelmektedir. Geçirdiği estetik operasyonlar ile oldukça hoş görünümlü bir buruna sahip olan Ebru Şallı burun estetiği ipuçları, sırrı yüzüne uygun burun seçimini yapmış olmasıdır. Özellikle son yıllarda estetik operasyonlar konusunda tıbbın ve teknolojinin birbirine paralel bir şekilde gelişmesi sayesinde yüze en uygun burun yapısı tespit edilebilmektedir. Bu noktada belirleyici unsurlar yüzün yuvarlak olması, uzun olması, alnın geniş olması, üçgen yapıda olması ve yanakların dolgun olmasıdır.

ebru-salli-burun-estetigi-ipuclari

Bu yapıların tamamı birçok değişkeni meydana getirmekte bu nedenle de her burun yapısı her yüzde göze çok hoş gelen bir halde olmamaktadır. Burun ucunun düşüklüğü Burun yapısının çok küçük olması da çok büyük olması da çeşitli sorunlar doğurmaktadır. Estetik operasyonlar ile çok küçük burunlara sahip olan insanların yüzü geniş, yuvarlak ve dolgun ise bu burun yüzde çok küçük kalmakta ve dikkat çekmektedir. Nitekim hayatımızın en önemli anahtarlarından olan nefes alma yollarının da burun yapısı değiştirilirken korunması gerekmektedir.

ebru-salli-burun-estetigi-ipuclari

Burnun küçültülmesi işlemlerinde genellikle nefes yolları ile ilgili sıkıntılar oluşabildiği için bunun yerine burnun sorunlu bölgelerinin düzeltilmesi amaçlanmaktadır. Örneğin sıklıkla görülen sorunlardan biri olan burun ucu düşüklüğü kişiye kaç yaşında olursa olsun yaşlı bir görünüm vermektedir. Bunu engellemek ve göze hoş gelen bir burun yapısına sahip olmak için tüm burun küçültülmemeli sadece burun ucunun düşüklüğü giderilmelidir. Genellikle burun ile ilgili estetik kaygılardan ötürü operasyonlar gerçekleştirilirken kimi zaman sağlık şartlarından ötürü ameliyat yapılması da gerekebilir. Nefes almakta zorlanan ve nefes kanallarının burundaki eğiklikten etkilenmesinden şikayetçi olan kişiler için estetik operasyonlar kaçınılmazdır.

ebru-salli-burun-estetigi-ip-uclari

Ebru Şallı’nın burun tercihi Ebru Şallı burun estetiği ipuçlarına baktığımızda yüzüne en uygun burun yapısını seçmiş olarak değerlendirilmektedir. Ne çok küçük ne de çok büyük olan bu burunda kemerli yapı ortadan kaldırılmış ve burun ucunun düşüklüğüne son verilmiştir. Kısacası ideal burun seviyesine getirilen bu yapı herkese uygulanabilir, yani herkes kendi yüzü ve isteklerine uygun olarak bazı taleplerde bulunabilir ve uzman doktoru ile yapacağı görüşmeler sonucunda en doğru ve en sağlıklı seçimi yapabilir.

ebru-salli-burun-estetigi-1

Ebru Şallı Burun Estetiği İpuçları Resimleri

 

ebru-salli-burun-estetigi-ip-uclariebru-salli-burun-estetigi-ipuclari-1ebru-salli-burun-estetigi-ip-uclari-1

Image processed by CodeCarvings Piczard ### FREE Community Edition ### on 2013-04-22 04:52:13Z | http://piczard.com | http://codecarvings.comebru-salli-burun-estetigiebru-salli-1ebru-salliebru-salli

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb