E Vitamini Yağı | Hanımların Dünyası

loading...

E Vitamini Yağı

E Vitamini Yağı

E Vitamini Yağı

E vitamini yağı güçlü bir oksidandır. Bu yüzden de e vitamini yağı deriye sürüldüğü zaman zararlı olan güneş ışınlarından korumaktadır. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Aynı zaman da deride bulunan zararlı toksitleri de yok etmeye yardımcı olmaktadır. Bununla birlikte e vitamini olan besinleri yediğiniz zaman derinizdeki zararlı hücreler yok olacaktır. Bundan hiç şüpheniz olmasın. E vitamini yağına soya bitkiler ve mısır ile damlatılır. E vitamini yağı çok ağır bir yağ olmaktadır. E vitamini yağı asla sıcak ortamda durmaz. Çünkü e vitamini yağ sıcak ortamda bozulmaktadır. Bundan dolayı da e vitamini dikkatli bir şekilde muhafaza etmeniz gerekmektedir. E vitamini yağının faydaları da bir o kadar çoktur. E vitamini yağı öncelik olarak cilde çok faydası bulunmaktadır. Deriniz e vitamini yağı sayesinde esnek olur. E vitamini yağını kullandığınız zaman yanık lekeleri ve kırışıklık lekelerini azaltmış olacaksınız. Bunu sakın unutmayınız. Ayrıca tüm bu belirtileri de önünü kesmektedir. Cildinizde kuruluk problemi olanlarında kuruluk sorunlarını önlemektedir. Bu sayede cildiniz daha nemli ve çok canlı görünmüş olacaktır.

E vitamin yağı yaz aylarında çok güneş ışınlarından da korunmaktadır. Yaz aylarında mutlaka e vitamini yağını sürünüz. Zararlı güneş ışınlarından meydana gelen lekelerini de iyileştirmektedir. E vitamini cildine sürdüğünüz zaman emer. Güneş ışınlarından zarar gören ciltler mutlaka e vitamini yağı ile tedavi edilmelidir. Cildinizde eğer yara izleriniz varsa o zaman e vitamini yağı sayesinde kolaylıkla yok olacaktır. Bazı insanlarda morluk ve yanık lekeleri bulunur. Eğer böyle bir cilde sahipseniz e vitamini yağı ile cildiniz çok sağlıklı olacaktır. Vücudunda da eğer yanık izi varsa bu e vitamini yağını sürerek aylar sonra iyileştiğini ve yara izlerinin kaybolduğunu göreceksiniz. Derinizdeki çatlama varsa o zaman derinizdeki çatlamalar iyileşecektir. Cilt esnek olarak çatlaklarda bu sayede iyileşecektir. Cildiniz çok kaşınıyor ise ve egzama rahatsızlığınız varsa bu işte bu e vitamini yağı çok iyi gelecektir. E vitamini yağı derinizi temizleyerek daha genç bir cilde sahip olacaksınız. E vitamini yağını aldığınız zaman eğer yüzünüze uygulayacaksanız o zaman parmağınıza nohut kadar alıp yüzünüze dairesel bir biçimde sürmeyi deneyiniz. E vitamini yağını yüzünüze sürdüğünüz zaman hem gün boyu cildinize geçmiş olan kirlerden de arınmış olacaksınız. Dudaklarınızda uçuk ve kış aylarında dudaklarınızda çatlamalar meydana geliyorsa o zaman e vitamini yağı kullanarak tüm bu problemlerden de kurtulabilirsiniz. Dudaklarınızda ki uçuk ve dudak çatlamaları her insanın başına gelmektedir.

E vitamini yağının kullanım şekli de sizlere söylemek isterim. E vitamini derinize sürerek derinin bu e vitamini hızlıca emecektir. E vitamini yağı biraz yapış yapıştır. El kremi tercih ettiğiniz zaman da e vitamini yağını alınız. Bir pamuk alarak e vitamini yağını parmağınız ile değil pamuk ile derinizde dağıtarak kullanınız. Eğer derinizde yaralar varsa bu yağı sürebilirsiniz. E vitamini yağının saçlara da faydası büyüktür. Saçlarınız yavaş, yavaş uzuyorsa e vitamin yağı uzamaya başlayacaktır. İleride çıkacak olan yaşlılık belirtileri ortadan kaldırmaya çalışmaktadır. Saçlarınıza e vitamini yağını sürdüğünüz zaman kan dolaşımını ve bağışıklık sistemini güçlendirir. Saçınız parlak değilse ve canlı görünmüyorsa e vitamini yağı parlaklığını korur ve canlı görünmeye başlamaktadır. Saçı onararak saçın daha genç görünmesini sağlamaya çalışmaktadır. Saçlardaki kırıkları azaltır ve yıpranmış olan saç telleri onarır. Saç kremi kullanacaksanız mutlaka e vitamini yağı içeren saç kremlerini kullanmanızı öneririz.

E vitamini yağı çok hasar gören saçlar için çok uygun olduğunu söylemek isterim. Hasar gören ve yıpranmış saçlar için en ideal e vitamini yağıdır. E vitaminin yağın faydaları olduğu gibi yan etkileri de mevcuttur. Çok e vitamini yağı kullandığınız zaman kanınız pıhtılaşmaya başlamaktadır. Bu da ileride ölüm riskini arttırır. Bu yüzden de saçlarınız için çok fazla e vitamini yağı kullanmayınız. E vitamini yağı çok kullanıldığı takdirde bazı rahatsızlıklar da ortaya çıkar ve bunlar egzama, bağırsak ve mide rahatsızlıklarıdır. E vitamini yağını ne kadar kullanacağınızın dozunu doktorunuza sormalısınız. E vitamin yağı çok fazla gece bakımı yapmak için kullanmalısınız. Yani e vitamini yağını her gün kullanmayınız. Bazı insanların tırnaklarında et bulunmaktadır. Tırnak etleri insanları çok rahatsız eder. E vitamin yağı ile bu tırnak eti sorununu da kurtulabileceksiniz. Ama tabi ki çok sürmemek şartıyla kullanınız. Kahverengi lekeler eğer çoğalmış ise e vitamini yağı ile kahverengi lekelerini azaltabilirsiniz.

E Vitamini Yağı Resimleri

 

loading...
Etiketler:

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb