Duranadam Erdem Gündüz Sadece Durarak Tarihe Geçti | Hanımların Dünyası

loading...

Duranadam Erdem Gündüz Sadece Durarak Tarihe Geçti

Duranadam Erdem Gündüz Sadece Durarak Tarihe Geçti

Taksim meydanında günlerdir devam eden protestolara bir yenisi eklendi ama bu bambaşka bir protesto. Günlerdir ekranlarda karşılaştığımız sloganlı eylemlere sadece durarak, sessiz kalarak adeta sessiz çığlığı ile Atatürk Kültür Merkezi üzerindeki Türk Bayrakları ve Atatürk bayrağına bakarak destek veriyor.

Erdem Gündüz Kimdir?

1979, Ankara

Ege Üniversitesi Tiyatro Topluluğu’nda oyunculuk eğitimi aldı. E.Ü.M.D.T. ile dans etti. Ege Üniversitesi Dans Tiyatrosu Topluluğu’nun kurucusu olup, bu topluluğu iki sene çalıştırdı.Yıldız Teknik Üniversitesi, Sanat ve Tasarım Fakültesi, Müzik ve Sahne Sanatları Bölümü, Modern Dans Programı’ndan 2007 yılında mezun oldu. İ.B.B.C.R.R. Dans Tiyatrosu ve İstanbul Dans Tiyatrosu topluluklarında dans etti. Bu topluluklarla yurt içinde ve yurt dışında temsiller verdi.

The John Kennedy Center Gösteri Sanatları Sanatçı Değişim Programı ile Washington ve New York’ta modern dans üzerine eğitim aldı.

Koreografisini yaptiği “Yara” ve “Vücut” ile yurtdışında festivallere katıldı. 25. Impultstanz Vienna International Dance Festivalinde “Şamanik Doğaçlama – K. Hennesy” ve “Partnering – K. Hermesdorf” çalıştaylarında yer aldı.

Halen Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Sahne Sanatları Anasanat Dalında yüksek lisans yapmaktadır.

 

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb