Dumanlı Göz Makyajının Detayları | Hanımların Dünyası

loading...

Dumanlı Göz Makyajının Detayları

Dumanlı Göz Makyajının Detayları

Dumanlı Göz Makyajının Detayları

Bu makyajı yapabilmek için öncelikle şu malzemelere ihtiyaç duyarsınız;

1-) Far

2-) Göz kalemi

3-) Fırça (yuvarlak ve kesik uçlu)

Bu makyajı yapmak için yeni malzemeler temin edecekseniz şayet alacağınız far koyu renkli olmalıdır. Muhakkak farı almadan önce elinizin üstünde deneyin. Eğer paletteki rengi elinizde de görüyorsanız o far kaliteli bir fardır. Yine aynı şekilde göz kalemini de elinizin üstünde deneyerek çok sert olmayan fakat aynı zamanda çokta yağlı olmayan bir göz kalemini tercih edin. Çok sert olan kalemler gözü acıtır, fazla yağlı olan kalemler ise gözden akarak çirkin bir görüntü oluşturur.

Dumanlı Göz Makyajı Modeli

                  Dumanlı Göz Makyajı Modeli

Makyaj Uygulaması Nasıl Yapılmalıdır?

Dumanlı göz makyajı görselde çok güzel olan ve aynı zamanda en kolay uygulanan makyaj tekniklerinden biridir. Far uygulaması da oldukça kolaydır. Genellikle füme siyah ve gri tonları tercih edilir. Göz kapağına bir fırçayla alınan far bütün göz kapağına uygulanır. Aynı şekilde far gözaltına da ince bir halde sürülür. Kesik uçlu fırça ile dağıtımı sağlanarak buğulu görünümkazanılır. Göz üstüne hangi renk far uygularsanız gözaltına da aynı renk far uygulaması yapmalısınız.

Nasıl Rimel Sürülmelidir?

Eğer kirpikleriniz çok düzse öncelikle onları kıvırınız. Daha sonra koyu tonlardaki rimelleri tercih ediniz. Kesinlikle alt kirpiklere rimel uygulamayınız. Aksi halde elde edilmek istenen buğulu görüntü ortadan kalkacaktır.

Dumanlı Göz Makyajının Detayları Resimleri

loading...

  • Yazar :

    Hanımların Dünyası Editörü
    iletisim@hanimlarindunyasi.com

BENZER YAZILAR

Yorum Yaz

500 karakter kaldı

Henüz hiç yorum yapılmadı.

EN GÜNCEL İÇERİKLERİMİZDEN BAŞLIKLAR

fb