Video Galerisi Bilgi Dukan Diyeti Hakkında Bilinmeyenler

Dukan Diyeti Hakkında Bilinmeyenler

-

- Advertisment -

Dukan Diyeti Hakkında Bilinmeyenler

Kilo vermek için dukan diyeti çok tanıtılmaktadır. Dukan diyeti hakkında bilinmeyenler  ne varsa sitemize girip bilgilenebilirsiniz. Fransız doktorları dukan diyeti hakkında araştırma yapmış ve çalışmalar sonucunda da dukan diyetinin çok yararlı bir diyet olduğu sonucuna varılmıştır. Dukan diyeti protein içerikli olmaktadır. Aynı zaman da dört evreden de oluşmaktadır. Tüm evreler tek, tek gerçekleşmektedir. Protein yiyecekleri seven insanlar bu dukan diyetini çok kolay uygulayabilirsiniz. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Fransız uzmanları dukan diyetini çok tavsiye etmektedir. Protein ağırlıklı olduğu için çok faydası var ve aynı zaman da insanları enerjik tutmaktadır. Dukan diyetine başlamadan önce mutlaka karbonhidratlı yiyeceklerden ve hamur işi yiyeceklerden uzak durmanız gerekmektedir. Çünkü dukan diyetinde bunların hiç biri yoktur. Dukan diyetinde karbonhidratlı yiyecekler ve hamur işi bulunmamaktadır. Sadece protein içerikli yiyecekler bulunmaktadır. Bunu sakın unutmayınız. Dukan diyeti denenmiş ve faydası da görülmüştür.

Dukan diyeti metabolizmayı kolayca yakmaya yardımcı olmaktadır. Bundan kesinlikle emin olabilirsiniz. Dukan diyeti hakkında bilinmeyenler araştırılmış ve herkesin bünyesine uygun saptanmıştır. Hayvansal gıdaları tüketmeyen ve az tüketen insanlar bu dukan diyetine uygulamasınlar. Çünkü ciddi olarak çok zorlanabilir. Dukan diyeti hakkında bilinmeyenler  yüz adet besin bulunuyorsa bunların yetmiş ikisi sadece hayvansal gıdalardan olduğunu belirtebiliriz. Dukan diyeti ile çok hızlı ve kolay bir şekilde kilo verebileceksiniz. İngiltere ülkesinde de sağlık bakanlığı tarafından da dukan diyeti tespit edilmiş ve onaylanmıştır. Dukan diyetine ilk başladığınız zaman ağzınızda koku oluşabilir. Beraberinde mide bulantısı da eklenebilir. İlk başlarda böyle durumlar olabilmesi normaldir. Dukan diyetini uygulayan insanlar başta dördü bu dukan diyetini tavsiye etmektedir. Ayrıca ilk defa dukan diyeti uygulayacak insanlar kabızlıkla karşı karşıya gelebilir. Ama tabi vücutları alıştıktan sonra kabızlık sorunu giderilmektedir. Bazı insanlar sağlık sorunları yaşıyorsa o zaman dukan diyetinin ilk aşamasını atak aşamasıdır. Bu aşamadan saf olan proteinler yenilmektedir. Bir hafta boyunca da bu saf proteinler yenilir. Bu hafta da üç kilo verilmektedir. Ekmek olarak da yulaf kepeği ve sabahları da yirmi dakika boyunca egzersiz yapılmalıdır.

İkinci aşama ise seyir aşamasıdır. Bu ikinci aşamada ise otuz iki adet dukan diyetine sebze eklenmektedir. Burada da altı gün içinde iki kilo vermesi beklenmektedir. Bu ikinci aşamada otuz dakika boyunca egzersiz yapılmaktadır. Dukan diyetinin üçüncü aşamada otuz dakika boyunca egzersiz yapılmaktadır. Dukan diyetinin üçüncü aşamasında ise hem altmış adet protein ve otuz bir adet sebze ile birlikte tam tahıllı ekmek de yenilmektedir. Dördüncü aşamasında ise denge aşamasıdır. Bu aşamada tüm gıdalar her gün tüm gıdalarda sırasıyla tüketilmektedir. Bu aşama ömür boyu sürmektedir. Her sabah da yirmi dakika boyunca fiziksel aktivite yapılmalıdır. İlk atak aşamasından bahsetmiştik. Atak aşamasında mutlaka eti yağsız olanını tercih etmelisiniz. Tavuk etinde ise tercihiniz derisiz tavuk eti olmalıdır. Bu aşamada balığı da sık tüketiniz. Günde iki tane sabah kahvaltısında yumurta ve asla koyun eti yemeyiniz. Yemeklerden baharatı az kullanınız. Ketçabı da fazla tüketmeyiniz. Atak aşamasında sabah kahvaltısında bir adet haşlanmış yumurta ve süt. Ara öğünlerde piliç ızgara olmalıdır. Öğlen yemeğinde de süzme peynir ya da ızgara tavuk göğsü. Yine ara öğünlerde de yağsız yoğurt. Akşam yemeğinde ise ızgara balık yemelisiniz. Atak aşamasının ilk haftalarında bitki çayı da içebilirsiniz. Seyir aşamasında ise sebze ve proteinin hepsi yenilmektedir.

Sabah kahvaltısında yumurtanın sebze ve içecekleri de şekersiz olmalıdır. Öğlen yemeğinde tavuklu salata olmalı ve ara öğünlerde de yağsız peynir. Akşam yemeğinde de fırında tavuk göğsü ile kepekli ekmek yenilmektedir. Sağlamlaştırma aşamasına gelecek olursak bu aşamada mutlaka her gün iki kaşık yulaf ekmeği yemelisiniz. Bununla birlikte her gün yirmi dakika boyunca yürüyüş yapmalısınız. Ayrıca sağlamlaştırma aşamasında yalnızca haftada bir defa protein yiyebilirsiniz. Bu da atak aşamasında yediğiniz proteinlerden başka olmamalıdır. Seyir aşamasında iken zeytin yağını her gün tüketmelisiniz. Yemeklerde ya da kahvaltılarda mutlaka sadece bir yemek kaşığı kadar tüketiniz. Seyir aşamasında ile tüm sebzelerden yiyebilirsiniz. Yalnız yemek isteseniz dut yiyebilirsiniz. Dukan diyetinin kurallarına uyarsanız hızlı kilo verebilirsiniz. Diyet yaparken kural şeker insanlar için bu dukan diyeti tam size göredir. Çok sıkı ve kurallı bir diyettir. Dukan diyeti hakkında bilinmeyenler olarak  tahıla çok yer verilmiştir. Dukan diyetinde sebzeler kısıtlı olduğundan dolayı kabızlık ilk kez başlayanlar yaşayabilir. Bu yüzden de bol, bol sıvı tüketmenizde de büyük yarar sağlayacaktır.

Dukan Diyeti Hakkında Bilinmeyenler Resimleri

 

Önceki İçerikE Vitamini Yağı
Sonraki İçerikNasıl İshal Olunur

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Latest news

Cardi B Deletes Instagram After Social Media Backlash Over Her Historic Grammys Win

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Offset Shares a Video of Cardi B Giving Birth to Baby Kulture

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Jennifer Aniston’s Ex Justin Theroux Wishes Her Happy Birthday on Instagram

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Lady Gaga and Cardi B Meet at the Grammys

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...
- Advertisement -

Vampire Step-Dad – Invitation

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Awkoder – Lovely Eyes

What was expected of her was the same thing that was expected of Lara Stone: to take a beautiful...

Must read

- Advertisement -

You might also likeRELATED
Recommended to you